Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Головний економіст ЄБРР дав прогноз стосовно ймовірної масштабної війни у Європі

За словами експерта, останні 70 мирних років привели Європу до безпрецедентного процвітання.

Головний економіст Європейського банку реконструкції і розвитку Сергій Гурієв стверджує, що ймовірність великої війни на території Європи за участю Росії дуже низька.

"Якщо б ринок оцінював ймовірність війни дуже високо, ми бачили б набагато нижчі ціни на акції і набагато вищі ціни на золото й так далі. Поки що немає нічого надприродного. Тобто ринок думає, що ймовірність повномасштабної війни все-таки близька до нуля", — розповів він в інтерв'ю російському виданню The New Times.

Однак, за його словами, це зовсім не означає, що ринок може помилятися.

"Якщо ви подивитеся на те, що було до Першої світової війни або до Другої світової війни, ніхто не очікував великої війни. І в цьому сенсі потрібно добре усвідомлювати, що наше вміння передбачати соціальні процеси обмежене", — заявив Гурієв.

Крім того, економіст підкреслив, що ймовірність війни просто мала й почасти тому, що середній виборець розвиненої країни зацікавлений у миру: "Ніхто не хоче воювати, всі знають, що війна — це незліченні страждання. Та попри всі недоліки сьогоднішнього устрою ці 70 мирних років призвели до безпрецедентного процвітання".

Гурієв також не забув згадати і Brexit. Згідно з його словами, сценарій виходу Британії з ЄС — зовсім не війна, а перегляд правил у сфері іміграції. І жодний прихильник Brexit не хоче будь-якої війни.

Тим часом британські експерти проаналізували 39 суперечливих моментів за участю Росії за 2014 рік у Європі. Так, вони дійшли висновку, що Росія своїми "дуже тривожними" діями ризикує дати поштовх новій повномасштабній війні на континенті.

Залиште свій коментар

Вибір редакції