Головний інспектор МАГАТЕ, який займався Іраном, подав у відставку

63-річний інспектор МАГАТЕ Оллі Хейнонен, який займався ядерною діяльністю Ірану, оголосив про відставку "з особистих причин".

Головний інспектор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) фін Оллі Хейнонен, який очолює в агентстві департамент по режиму гарантій, вирішив залишити свою посаду "з особистих причин".

Про це повідомив офіційний представник МАГАТЕ.

За його словами, Хейнонен сповістив днями генерального директора агентства про своє рішення піти у відставку в кінці серпня нинішнього року.

Оллі Хейнонену 63 роки. 30 років з них він пропрацював в МАГАТЕ. За фахом Хейнонен радіохімік. В останні роки він займався питаннями, пов'язаними зі здійсненням контролю за ядерною діяльністю держав-членів агентства на предмет непереключення ядерних матеріалів і технологій на військові цілі.

У лютому 2008 року Хейнонен підготував доповідь, у якій звернув увагу на взаємозв'язок деяких аспектів ядерної діяльності Ірану, зокрема, експериментів з ураном і військовими програмами, пов'язаними з удосконаленням іранських ракет і створенням для них більш потужних боєголовок. У МАГАТЕ повідомили, що кандидатура можливого наступника Хейнонена ще не обрана.

Раніше президент країни Махмуд Ахмадінеджад заявив, що Тегеран заморозив переговори з "шісткою" країн-парламентерів з іранської ядерної програми до кінця серпня 2010 року.

9 червня Рада безпеки ООН прийняла черговий пакет санкцій проти Ірану. У відповідь Тегеран знову заявив, що не збирається відмовлятися від розробок зі збагачення урану. Через тиждень після введення каральних заходів влада Ірану оголосила про початок будівництва нового ядерного реактора, призначеного для дослідницьких цілей.

21 червня двом інспекторам Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) був заборонений в'їзд на територію Ірану. Тегеран пояснив це тим, що фахівці були викриті у розголошенні конфіденційної інформації до отримання офіційного дозволу на її публікацію, а також у поданні неправильних звітів за підсумками інспекцій.

Читайте також:

Іран заморозив всі переговори з ядерної програми

Фідель Кастро передрік ядерну війну Ірану, США і Росії на початку липня

США затвердили нові санкції проти Ірану

Іран не пустив на свої ядерні об'єкти інспекторів МАГАТЕ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: