Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Головного донора інавгурації Трампа звинуватили у перешкоджанні слідству щодо незаконних пожертв на кампанію

Слідство вважає, що у компанію чинного президента США вклали гроші іноземні громадяни.

Федеральні прокурори у вівторок, 7 січня, висунули обвинувачення головному донору інавгураційного комітету президента США Дональда Трампа у перешкоджанні слідству у справі, чи були витрачені незаконні внески від іноземних громадян на інавгураційні заходи.

Як повідомляє АР, донор і венчурний магнат Імаад Зюбері, згідно з матеріалами справи, заподіяв "численні кроки", аби втрутитись у розслідування того, звідки інавгураційний комітет отримав гроші. Зокрема Зюбері підробив чек на 50 тисяч доларів заднім числом та видалив електронні листи. Адвокат донора не прокоментував ці звинувачення.

Зюбері є "плідним" збирачем коштів для політиків, він також жертвував великі суми на демократів. А інавгураційному комітету Трампа протягом кількох місяців після виборів передав 900 тис. доларів.

Обвинувачення стверджує, що пожертва "була фактично зібрана за рахунок коштів з інших джерел", включно з ймовірною пожертвою від героя журналістського розслідування АР Мурата Гюзеля – турецько-американського бізнесмена, який пов’язаний з адміністрацією президента Туреччини Ердогана. Гюзель також утримався від коментарів.

При цьому в діях самого інавгураційного комітету злочину не вбачають – мовляв, вони не знали, що гроші прийшли з різних джерел. Федеральний закон США забороняє іноземним компаніям та громадянам інших держав робити внески в американські політичні кампанії.

Зазначається, що Зюбері вже далеко не перший рік перебуває під пильним спостереженням локальних прокуратур у Каліфорнії та Нью-Йорку через мільйонні внески у політичні компанії. Він вкладав гроші і у інавгурацію Барака Обами, і Дональда Трампа. Прокурори нібито з’ясували, що шістьом свідкам у справі донор заплатив більше шести мільйонів доларів за мовчання.

У Лос-Анджелесі його підозрюють у збиранні грошей від іноземців та закордонних компаній, які під виглядом одного донора передавали на кілька політичних кампаній в США. Справи стосуються подій ще за адміністрації Обами. Начебто Зюбері обіцяв іноземцям та представникам іноземних держав, що він може вплинути на міжнародну політику Штатів та створити можливості для бізнесу клієнтів і для себе.

Прокуратура Нью-Йорка звинувачує Зюбері у тому, що він попросив Гюзеля зробити внесок в інавгурацію в обмін на "ексклюзивний доступ на певні інавгураційні заходи". Гюзель виписав чек на 50 тисяч доларів. Але потім передумав їхати на інавгурацію і попросив повернути гроші. Тепер Зюбері підробив чек таким чином, ніби він повернув гроші раніше, ніж став головним донором інавгураційного комітету.

Нагадаємо, у США затримали бізнесменів радянського походження Ігоря Фрумана та Лева Парнаса – людей з оточення адвоката американського президента Дональда Трампа Рудольфа Джуліані, які, за даними ЗМІ, надавали йому допомогу у вирішення "українського питання". 

Їм висунули звинувачення у чотирьох злочинах, включаючи порушення правил фінансування виборчих кампаній, неправдиві заяви до Федеральної виборчої комісії та фальсифікацію записів. Згідно з обвинувального акту, Фруман і Парнас та їхні спільники залучали від російського донора мільйони доларів у політичну систему США, стверджуючи, що ці гроші належать їм. Окрім того, їх звинуватили у "прагненні політичного впливу не лише для просування власних фінансових інтересів, а і для просування політичних інтересів українського урядового чиновника, який домагався відставки посла США в Україні" Марі Йованович.

Раніше Associated Press повідомляло, що Парнас та Фруман також прагнули замінити Андрія Коболєва, генерального директора української енергетичної компанії "Нафтогаз", іншим топменеджером цієї компанії Андрієм Фаворовим. За даними AP, їхня мета полягала в тому, щоб співпрацювати з Фаворовим у вигідній угоді щодо експорту скрапленого газу в Україну.

Парнас і Фруман, за даними theБабель, були присутні під час спілкування адвоката американського президента Руді Джуліані із колишніми генпрокурорами Юрієм Луценком та Віктором Шокіним.  Про Фрумана та Парнаса в одному зі своїх інтерв'ю говорив і бізнесмен Ігор Коломойський. Він називав їх "аферистами", які перебувають під розслідуванням у США. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції