"Головного ката режиму Пол Пота" засудили до 30 років

Суд визнав винним у злочинах проти людства і засудив до 35 років в'язниці колишнього начальника в'язниці, в якій загинули тисячі людей у часи правління червоних кхмерів у Камбоджі з 1975 року по 1979 рік.

У Камбоджі колишній прихильник червоних кхмерів Канг Кек Леу, якого називають "головним катом режиму Пол Пота", засуджений до тюремного ув'язнення.

Спочатку трибунал ООН засудив 67-річного Канг Кек Леу до 35 років, але цей термін пізніше зменшили на п'ять років. Це обґрунтовано тим, що підсудного кілька років незаконно тримали в попередньому ув'язненні без рішення суду. Усього Канг Кек Леу провів у попередньому ув'язненні 10 років.

Встановлено, що при режимі Пол Пота Канг Кек Леу на прізвисько "Голландець" був начальником в'язниці S21, або Туол Сленг (так називався ліцей, в будівлі якого розмістили тюрму). У цій в'язниці було вбито 20 тисяч осіб, у тому числі жінки і діти. Начальник в'язниці особисто брав участь в тортурах і вбивствах. У закладі було прийнято спочатку фотографувати живих людей, а потім їхні трупи. Ці фотографії підносили як доказ успішної боротьби з ворогами комуністичного режиму.

Після падіння режиму Канг Кек Леу прийняв християнство і 20 років переховувався у джунглях під ім'ям Ханг Пін. Але в 1999 році він був пізнаний британським репортером. Після цього колишній начальник Туол Сленг добровільно здався поліції. Він заявив, що повністю визнає свою провину і розкаюється в скоєному.

У Туол Сленг в даний час розташовується камбоджійський Музей геноциду.

Червоні кхмери, очолювані Пол Потом, правили Камбоджею з 1975 по 1979 роки. За різними оцінками, в роки їхнього правління були вбиті від 1,7 до 3 мільйонів "ворогів режиму". У Камбоджі були заборонені писемність, гроші, іноземні мови та книги. Режим був скинутий в'єтнамськими військами. З 2003 року в Камбоджі під егідою ООН діють надзвичайні судові палати, призначені для суду над колишніми лідерами червоних кхмерів. Трибунал над Канг Кек Леу став першим з таких процесів.

Читайте також:

Двох лідерів "червоних кхмерів" у Камбоджі звинуватили у геноциді

"Червоні кхмери" через 30 років повстали перед судом за злочини проти людства

В Камбоджі судять головного ката "червоних кхмерів"

Відео"Головного ката режиму Пол Пота" засудили до 30 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: