Головного редактора іранської газети посадили на дев'ять років

Після президентських виборів в Ірані посилився тиск на журналістів-критиків влади. Головний редактор забороненої газети поплатився свободою.

Головного редактора іранської газети посадили на дев'ять років
Саїд Лайлаз. Фото з сайту The Guardian
Іранський суд засудив до дев'яти років тюремного ув'язнення місцевого економіста і головного редактора забороненої газети "Сармайе" Саїда Лайлаза.

Журналіст був визнаний винним в участі у незаконних мітингах та отримання секретної інформації. Мова йде, зокрема, про заворушення, які почалися в Тегерані в червні 2009 року після президентських виборів. Перемогу на них отримав діючий президент Махмуд Ахмадінеджад, після чого на вулиці іранської столиці вийшли прихильники опозиції.

Раніше Лайлаз не раз виступав з критикою на адресу економічної політики президента. Крім того, на його сторінках газети виходили публікації, які закликали до реформ в країні.

Напередодні до шести років і трьох місяців в'язниці була засуджена іранська журналістка Хенгаме Саїді, яка, є радником колишнього кандидата в президенти Мехді Карубі, що програв на виборах. Її суд визнав винною у діях проти державної безпеки, порушенні громадського порядку, організації вуличних погромів і незаконних контактах з "Бі-Бі-Сі".

Репресії проти журналістів в Ірані мали місце і раніше, однак тиск особливо загострився після президентських виборів, результати яких спровокували погроми. За кілька місяців був закритий цілий ряд газет, близько двох тисяч журналістів були звільнені.

У листопаді в ЗМІ з'явилася інформація, що в країні готується відкриття медіахолдингу, контроль над яким отримає Корпус вартових ісламської революції. На думку багатьох експертів, створення такої структури дозволить іранській владі більш жорстко контролювати діяльність місцевих журналістів.

Читайте також:

Головного іранського реформатора посадили на шість років

Вченого зі США посадили на 12 років за участь в акціях протесту в Ірані

В Ірані посадили американську журналістку за шпіонаж

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: