Голову німецької компанії звільнили через публікації Wikileaks

У публікації Wikileaks наводилися висловлювання Беррі Сматні, який нібито назвав проект європейської навігаційної системи Galileo "дурною ідеєю".

Модель супутника Galileo
OHB-System AG
Модель супутника Galileo
Галас, викликаний в пресі публікаціями Wikileaks, змусив керівництво німецької OHB System AG, що займається виготовленням перших 14 супутників для європейської навігаційної системи Galileo, задуматися про репутацію компанії і позбавити директора компанії Беррі Сматні його посади. Сматні необачно висловився про діяльність компанії.

Про це йдеться в опублікованій заяві OHB System AG.

"Наглядова рада прийняла одноголосне рішення анулювати призначення пана Сматні на посаду глави компанії", - йдеться в заяві.

Прийняте рішення, як наголошується в заяві, стало "відповіддю на той факт, що протягом декількох тижнів щоденна норвезька газета Aftenposten неодноразово публікувала і коментувала документи з вмістом бесіди пана Смутні і дипломатів в американському посольстві в Берліні".

Опублікований матеріал, що став своєрідною гільйотиною для голови OHB System AG, з'явився на сторінках видання в минулий четвер. У публікації, зокрема, наводилися висловлювання Беррі Сматні, який нібито назвав проект європейської навігаційної системи Galileo "дурною ідеєю" і "витратою грошей платників податків".

Крім цього, голова німецької компанії висловив свою впевненість в тому, що Galileo "приречений на провал", "служить інтересам Франції", і, особливо, інтересам французьких військових кіл.

Після того, як скандальна публікація отримала широкий резонанс у пресі та народних масах, сам Беррі Сматні підтвердив факт зустрічі з американськими дипломатами, але спростував поширену думку про нібито зроблені ним висловлювання.

Тим не менш, керівництво OHB System AG порахувало, що галас навколо цієї історії завдає непоправної шкоди компанії в особі її клієнтів, і вирішило, що найкращий вихід із ситуації - якщо директор звільнить займане ним крісло.

Навігаційна система Galileo, європейська альтернатива американської GPS (Global Positioning System), повинна почати функціонувати на початку 2014 року. Спочатку вона створювалася у військових цілях, однак буде, насамперед, обслуговувати цивільний автотранспорт.

Для функціонування системи Galileo планується вивести на орбіту близько 30 супутників, однак, поки для неї на орбіті працює тільки два. Також буде створена наземна інфраструктура, в тому числі два центри управління і мережа приймальних і передавальних станцій.

Читайте також:

WikiLeaks оприлюднить банківські таємниці "багатих і знаменитих"

Ассанж погрожує медіамагнатові Мердоку "згубними" файлами

WikiLeaks втрачає майже 500 тисяч євро на тиждень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: