Гондурас став 70-ю країною, яка визнала незалежність Косова

Гондурас став першою державою, яка визнала незалежність Косова від Сербії після оголошення рішення з цього питання Міжнародного суду ООН.

Гондурас став 70-ю країною світу, яка визнала незалежність Косова від Сербії. "Республіка Гондурас 3 вересня офіційно визнала Косово суверенною і незалежною державою", - йдеться у комюніке, поширеному МЗС Косова.

За даними відомства, міністр закордонних справ Гондурасу Маріо Канауаті сам повідомив про це рішення своєму колезі.

Албанська влада Косова 17 лютого 2008 року в односторонньому порядку за підтримки США і низки країн ЄС проголосила незалежність від Сербії.

До Гондурасу самопроголошену державу визнали 69 країн зі 192 країн-членів ООН. Сербія, а також Росія, Китай, Індія і низка інших впливових країн відмовилися визнати Косово, вважаючи, що косовські албанці своїм відділенням грубо порушили норми міжнародного права.

Гондурас став першою державою, яка визнала косовський суверенітет з моменту оголошення Міжнародним судом консультативного висновку із законності самопроголошення незалежності косовськими албанцями. Міжнародний суд ООН 22 липня оголосив, що декларація про незалежність Косово не порушує норм міжнародного права.

Читайте також:

До кінця року Косово має намір отримати визнання понад ста країн

Україна не визнає Косово, незважаючи на рішення суду ООН

Сербія заявила, що ніколи не визнає незалежності Косова

Міжнародний суд ООН визнав незалежність Косова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: