Гондурас вийшов з Організації американських держав

ОАД поставила владі Гондурасу ультиматум, зажадавши протягом 72 годин відновити на посаді президента Мануеля Селайю.

Гондурас оголосив про вихід з Організації американських держав (ОАД).

Раніше ОАД поставила владі Гондурасу ультиматум, зажадавши протягом 72 годин відновити на посаді президента Мануеля Селайю, скинутого в результаті військового перевороту, здійсненого 28 червня. В іншому випадку ОАД погрожує тимчасово призупинити членство Гонудрасу у своїх рядах.

Термін ультиматуму, пред'явленого ОАД, спливає вранці 4 липня. Вдень у суботу ОАД планувала провести в Вашингтоні, США, екстрене засідання, присвячене ситуації в Гондурасі.

Проте, ще 3 липня, в ході візиту в Гондурас генсека ОАД Хосе Мігеля Інсульси (Jose Miguel Insulza), влада країни дали зрозуміти, що не має наміру відновлювати Селайю на посаді. Так голова Верховного суду Гондурасу, який раніше визнав військовий переворот діями по "захисту конституційного ладу", заявив на зустрічі з Інсульсой, що Селайя буде заарештований, якщо спробує повернутися в країну.

Президент Мануель Селайя був відсторонений від влади і вивезений під вартою до Коста-Ріки 28 червня. Верховний суд і парламент Гондурасу підтримали організаторів перевороту, заявивши, що Селайя порушив закони країни, поставивши на референдум питання про внесення поправок до Конституції, що дозволяють йому балотуватися на другий термін. Виконуючим обов'язки президента Гондурасу став Роберто Мічелетті. Світове співтовариство переворот в Гондурасі засудило.

Читайте також:

В Гондурасі обрали тимчасового главу держави

ООН вимагає повернути владу в Гондурасі законному президенту

Військовий заколот у Гондурасі

Чавес: Гондурас "знаходиться на порозі кривавої різанини"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: