Гондурас виключили з Організації американських держав

Рішення було прийняте після того, як військові Гондурасу повалили президента та вигнали його за межі держави.

Мануель Селайя
AFP
Президента Гондурасу підтримала й Організація американських держав
Генеральна асамблея Організації американських держав (ОАГ) виключила Гондурас з числа членів організації.

Рішення було ухвалене на підставі статті 21 Статуту організації, який надає право припиняти членство в ОАГ держав у разі "антиконституційного порушення демократичного порядку" і якщо "спроби вирішити ситуацію дипломатичними шляхами" не увінчалися успіхом.

Останній раз положення цієї статті застосовувалися у 1962 році по відношенню до Куби.

Раніше ОАГ висувала уряду Гондурасу ультимативні вимоги протягом 72 годин відновити на посаді поваленого президента. У відповідь Гондурас заявив про вихід з ОАГ.

Президент Гондурасу Мануель Селайя був арештований військовими 28 червня і вивезений з країни до Коста-Ріки. Це відбулося напередодні організованого Селайею референдуму по продовженню президентських повноважень, що прямо заборонено конституцією країни. Із засудженням "військового перевороту" виступили ОАГ, ООН, Сполучені Штати і багато інших країн.

Верховний суд Гондурасу ухвалив, що військові діяли в рамках закону і для "відновлення конституційного порядку". Конгрес призначив виконуючим обов'язки президента країни свого спікера Роберто Мічелетті.

Вигнаний з країни президент Гондурасу Мануель Селайя заявив в своєму виступі, що має намір повернутися на батьківщину в неділю, 5 липня. У той же час влади Гондурасу неодноразово заявляли, що якщо Селайя повернеться, він буде арештований як злочинець і переданий до суду.

Читайте також:

Чавес: Гондурас "знаходиться на порозі кривавої різанини"

ООН підтримала президента Гондурасу

Президент Гондурасу, скинутий військовими, повертається в країну

У Гондурасі запровадили комендантську годину

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: