Гонконг охопили масові акції протесту: активісти блокують урядову будівлю, поліція застосувала сльозогінний газ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вони протестують проти можливого ухвалення закону про екстрадицію.

Жителі Гонконгу вийшли на масові протести проти нового закону про екстрадицію, що змусило поліцію застосувати сльозогінний газ та водомети.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.12:00.

Від самого ранку демонстранти блокують урядовий квартал, де мали розглядати документ. Вони перекривають дороги та заблокували будівлю уряду, в якій також засідає і парламент району. Через це сталися сутички із правоохоронцями, що змусило останніх застосувати водомети та сльозогінний газ.

Скандальний закон прописує процедуру видавання підозрюваних до інших країн - зокрема, й екстрадицію на територію материкового Китаю. Тамтешня судова система, наголошують правозахисники, контролюється Комуністичною партією, у країні практикують безпідставні арешти, а у в'язницях застосовують тортури.

Якщо Гонконг ухвалить нинішню версію закону про екстрадицію, то до Китаю зможуть висилати і місцевих, і навіть іноземців. Нині уряд на невизначений час відклав обговорення законопроекту. Гонконг - колишня британська колонія, яку повернули Китаю у 1997-му році, він має автономію та керується власними законами. Досі договору про екстрадицію з Китаєм у нього не було.

Нагадаємо, протести розпочались ще 9 червня. Активісти також вимагають відставки голови адміністрації Гонконгу Керрі Лам, яка підтримала цей законопроєкт. Тоді на вулиці вийшли, за різними даними, від 200 тисяч до мільйона протестувальників.

Залиште свій коментар

Вибір редакції