Google відмовився від цензури в Китаї - його сторінка в КНР закрита

Google припинив піддавати цензурі китайську версію свого пошукача. Тепер всі відвідувачі Google.cn перенаправляються на гонконгський сайт, який працює без фільтрації видачі.

22 березня Google оголосив про переведення пошукових запитів з КНР на сервіси компанії в Сянгані (Гонконгу), тим самим припинивши цензуру Google Search, Google News, and Google Images для китайських користувачів. При цьому компанія має намір зберегти свої філії на території КНР.

Власник найбільшого у світі пошукового сервісу пішов на такий крок через розбіжності з Пекіном, які виникли на початку року через хакерську атаку на поштовий сервіс компанії і вимог китайської цензури, які іноді приводили до блокування таких популярних ресурсів, як Twitter, Facebook і YouTube .

У заяві Google також сказано, що робота офісів компанії та продаж її продукції на території материкового Китаю буде залежати від свободи доступу китайських користувачів до служби Google.com.hk (гонконгський пошуковий сервіс).

У Google впевнені, що переклад запитів користувачів з материкового Китаю з підцензурного сайту на гонконгський сайт не суперечить вимогам законів КНР.

У Пекіні обурені таким рішенням Інтернет-гіганта. "Переставши фільтрувати результати своєї пошукової служби, Google порушив письмову обіцянку, зроблену при виході на китайський ринок ... Це в корені помилково. Ми рішуче проти політизації комерційних питань і висловлюємо наше невдоволення і обурення необґрунтованими діями Google", - заявив представник китайської Державної ради з інформації.

Раніше влада Китаю заявляла, що компанію очікують "серйозні наслідки" у випадку, якщо вона відмовиться від цензури запитів китайських користувачів. 12 березня міністр промисловості та інформаційних технологій Лі Ічжун, заявив, що Google, для того щоб продовжити роботу в країні, має дотримуватися законодавства.

У Білому домі висловили жаль, що компанія Google і уряд КНР не змогли домовитися з приводу подальшого використання пошукових послуг.

Позицію Вашингтона озвучив офіційний представник Ради національної безпеки США при Білому домі Майк Хаммер.

Деякі американські експерти вважають, що Google грає в небезпечні ігри з Китаєм і може своїми діями принести більше шкоди, ніж користі.

На їхню думку, вже зараз конфлікт між американською компанією та урядом Китаю позначився на відносинах між обома країнами, що, у свою чергу, призвело до розбіжностей щодо постачання зброї на Тайвань.

На думку експертів, даний крок говорить про те, що найближчим часом Google все ж таки може покинути найбільший в світі ринок Інтернету. Інші вважають, що нинішній маневр Google покликаний стати компромісним рішенням для компанії, не згодної з китайським законодавством у сфері Інтернету і бажає продовжувати отримувати прибутки з найбільшого у світі ринку.

Читайте також:

Китайська влада відмовилася йти на поступки Google

Пекін звинуватив США у підриві національної безпеки Китаю

Китай вважає брехнею звинувачення Клінтон в інтернет-цензурі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: