Горана Хаджича екстрадували в Гаагу

Екс-лідер невизнаної Республіки Сербської Країни Горан Хаджич прибув до Гааги, де має постати перед судом, проте, коли саме розпочнуться слухання у справі, - невідомо.

Колишній лідер невизнаної Республіки Сербської Країни Горан Хаджич прибув до Гааги, де постане перед міжнародним трибуналом за звинуваченням у військових злочинах.

Про арешт Хаджича, останнього обвинуваченого, видачі якого Гаазький трибунал домагався від властей Сербії, було оголошено 20 липня. У той же день колишній політик постав перед судом, який постановив екстрадувати його в Нідерланди.

Як повідомляють сербські ЗМІ, літак Хаджича вилетів до Гааги близько полудня в п'ятницю, 22 липня. Перед відправкою до Нідерландів обвинуваченому дозволили заїхати в Новий Сад, щоб відвідати хвору матір. У Гаазі літак Хаджича приземлився близько 14:30 за місцевим часом (15:30 за київським).

Горан Хаджич був президентом Республіки Сербська Країна - невизнаної сербської держави, що існувала на території Хорватії - в період з 1992 по 1994 роки.

У 2004 році Міжнародний трибунал по колишній Югославії висунув йому звинувачення у військових злочинах і злочинах проти людяності. Усього Хаджич звинувачується по 14 епізодом, включаючи причетність до вбивства 250 мирних хорватів біля міста Вуковар на північному сході Хорватії.

Незабаром після пред'явлення звинувачень Хаджич був оголошений в розшук. З 2004 року він переховувався переважно на території Сербії. Однак, як стало відомо 22 липня, в цей період він двічі бував в Росії. ЗМІ повідомляли також, що Хаджич працював тут, однак характер його діяльності не уточнили.

Коли саме Горан Хаджич уперше постане перед судом, невідомо. Відповідно до статуту МТКЮ, попереднє слухання у справі обвинуваченого повинно відбутися "негайно" після його прибуття до в'язниці в Гаазі. Проте офіційна дата перших слухань у справі Хаджича поки не призначена.

Читайте також:

Сербські ЗМІ дізнались, що Хаджич переховувався в Росії

Сербія видасть Хаджича Гаазькому трибуналу

У Сербії заарештований останній військовий злочинець - лідер хорватських сербів

Караджич поклав відповідальність за війну в Боснії на місцевих мусульман

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: