Горбачов: Лужков керував Москвою як Брежнєв

Михайло Горбачов підтримав рішення президента РФ Дмитра Мєдвєдєва про відставку мера Москви: "пройшов час і Лужков зазнався".

Екс-президент СРСР Михайло Горбачов переконаний, що президент Росії Дмитро Мєдвєдєв вчинив абсолютно правильно, відправивши мера Москви Юрія Лужкова у відставку.

"Лужков, точно як Брежнєв, керував столицею 18 років, що суперечить усім принципам оновлення влади і нагадує часи радянської номенклатури. Управління процесами через номенклатуру - це система, що не виправдала себе, і її треба було замінити", - упевнений Горбачов.

При цьому він зауважив, що це слід було зробити ще кілька років тому.

"У перші роки Лужков багато зробив для Москви, насамперед в соціальній сфері, і в цьому сенсі москвичам пощастило. Але пройшов час і Лужков почав змінюватися: зазнався, та ще тут поруч від його коренів зросла мільярдерка (дружина Лужкова Олена Батуріна – прим. ред.)", - заявив колишній радянський лідер.

Нагадавши слова прем'єра Володимира Путіна про те, що Лужков не зумів "налагодити відносини" з президентом, Горбачов зазначив, що "це безумовно, обов'язок кожного керівника".

"У кожного є конституційні права і обов'язки, які він повинен виконувати, і тоді відносини будуть нормальні", - пояснив він. Лужкова "підводили до думки" піти, але він "відмахувався", дійшло до того, що йому і "президент не указ", здивувався Горбачов.

Разом з тим він упевнений, що в умовах демократичної системи така ситуація була б неможливою.

"Якщо ми говоримо про демократію, треба все вирішувати демократичним способом", - підкреслив він. За оцінкою Горбачова, "момент для нормального демократичного вирішення цього питання був упущений".

Та й у цілому, на його думку, такі колізії неминучі, поки в Росії не буде нормальної системи політичних партій, адже "через партії можна вийти на рішення демократичних питань".

Нагадаємо, 28 вересня президент Росії Дмитро Мєдвєдєв відправив у відставку Юрія Лужкова з посади мера Москви у зв'язку "з втратою довіри президента".

Обов'язки глави столичного уряду тимчасово виконує глава столичного будкомплексу Володимир Ресін. За його прогнозами, новий мер буде призначений протягом місяця.

Читайте також:

Протеже Мєдвєдєва готовий стати мером Москви

Уряд Москви відправлено у відставку

Лужков оскаржить свою відставку у суді

Проти Лужкова і його дружини порушать кримінальні справи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: