Горбачов боїться перегляду своїх "історичних заслуг"

Михайло Горбачов ще не з'ясував для себе, що це за комісія і що з неї вийде.

Екс-президент СРСР Михайло Горбачов без оптимізму дивиться на майбутню діяльність створеної комісії при президенті Росії з протидії спробам фальсифікації історії не на користь Росії.

"Я ще не з'ясував, що це за комісія, що з неї вийде. Чи не навпаки?" - вважає Горбачов.

Водночас деякі спостерігачі вже висловили думку, що Горбачов в даному випадку може побоюватися перегляду і своїх "історичних заслуг", оскільки багато хто в Росії звинувачує його в "розвалі великої держави" - СРСР.

Комісію з протидії спробам фальсифікації історії очолив керівник адміністрації президента Сергій Наришкін.

До складу комісії ввійшли представники адміністрації президента, МЗС, ФСБ, Служби зовнішньої розвідки, Міністерства юстиції, Мінкультури, Роснауки, Росархіву, Держдуми, Громадської палати, а також представники наукових кіл.

Комісія займатиметься узагальненням і аналізом інформації про фальсифікацію історичних фактів і подій, спрямованої на применшення міжнародного престижу РФ. В завдання комісії входить підготовка відповідних доповідей президенту, а також пропозицій главі держави щодо здійснення заходів, спрямованих на протидію спробам фальсифікації історичних фактів і подій, що завдають збитку інтересам Росії.

Президент до цього неодноразово заявляв про неприпустимість фальсифікації історії, зокрема Великої Вітчизняної війни. Напередодні Дня Перемоги він відзначив у своєму відеоблозі, що спроби фальсифікацій "стають все жорсткішими, злішими та агресивнішими".

Нагадаємо, що в Росії готується до ухвалення законопроект "Про протидію реабілітації на території незалежних держав - колишніх республік Союзу РСР нацизму, нацистських злочинців і їх посібників".

Передбачається, що покарання як для російських, так і для іноземних громадян становитиме від 3 до 5 років. Покарання для високопосадовця або з використанням ЗМІ становитиме п'ять років. Крім того, потрібно буде заплатити штраф від 100 до 500 тисяч рублів.

Читайте також:

У Краснодарі судять за покладання квітів у День Перемоги

Горбачов вважає партію Путіна "гіршою версією КПРС"

Мєдвєдєв розповів ким буде після закінчення президентства

Горбачов закликав США почати "перебудову"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: