Горбачов представив нову книгу: "Нехай усі знають, як ми продавали країну"

Колишній радянський лідер Михайло Горбачов опублікував раніше невідомі матеріали, які стосуються останніх років існування СРСР.

Екс-президент СРСР Михайло Горбачов представив свою нову книгу "Відповідаючи на виклик часу", присвячену рокам перебудови.

У виданні зібрані численні свідчення і документи про зовнішню політику часів розпаду СРСР, коли вдалося покінчити з протистоянням двох наддержав.

"Нехай усі дивляться, як ми" продавали "країну", - пожартував Горбачов під час презентації книги.

У книзі вперше опубліковані записи бесід та переговорів Горбачова з лідерами провідних світових держав, записи обговорень на Політбюро підсумків зустрічей з іноземними діячами, які дають уявлення про те, чим керувалися Горбачов і Політбюро, коли робили вибір на користь нового курсу у міжнародних справах. Тут багато невідомих фактів і епізодів, які, переконаний Горбачов, проливають світло на багато подій.

Особливу цінність, за його словами, становлять матеріали, які стосуються найбільш драматичних подій того часу: війна в Афганістані і виведення радянських військ, війна в Перській затоці ( "Буря в пустелі"), події у Східній Європі в останній період існування СРСР. Збірки текстів і документів обсягом понад 900 сторінок забезпечено іменними покажчиками і посиланнями.

Виступ Горбачова на презентації став спогадом подій тих років. Він висловив впевненість, що його книги можуть багато чого прояснити. Горбачов зізнався, що "це була велика робота", він "думав остаточно піти на пенсію", але зрозумів, що "ще будуть книги".

Він також зазначив, що стурбований рецидивами "холодної війни", яка на перший погляд закінчилася 20 років тому.

"З холодною покінчили, але знову на ті самі граблі наступаємо", - сказав він, нагадавши, зокрема, про нову військову доктрину США і спроби знову розділити світ "ракетами і базами".

Читайте також:

"Компанію" Сталіну на московських плакатах може скласти Берія

Лідер мусульман Кавказу вимагає трибуналу над Михайлом Горбачовим

Горбачов розкритикував Путіна і назвав "Единую Россию" поганою копією КПРС

У Москві показали "головну мрію СРСР"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: