Горбачов закликав США почати "перебудову"

Слова першого президента СРСР про "перебудову" в Америці зустріли оваціями.

США терміново повинні почати власну "перебудову", заявив Михайло Горбачов під час візиту до Лондона.

За словами першого і єдиного президента Радянського Союзу, під час його недавньої поїздки до Америки пропозиція почати "перебудову" була зустрінута десятихвилинною овацією аудиторії.

Михайло Горбачов заявив також, що перед президентом США Бараком Обамою стоять дуже складні завдання, оскільки він прийшов до влади в розпал найбільшої з часів Великій депресії 1929-1931 років економічної кризи. З кризою такого масштабу, вважає Горбачов, Америка не зможе впоратися самостійно. Час усесвітнього домінування США пройшов, вважає він.

Колишній президент СРСР закликав почати формування "нової моделі" взаємин в світі, побудованою на принципах рівності і партнерства. Однією з головних проблем, на думку Горбачова, є "надмірний вжиток", який веде до збільшення пропасти між багатими і бідними в світі.

За інформацією ВВС News, під час зустрічі з журналістами газети Evening Standard Михайло Горбачов заявив також про необхідність зміни моделі сучасного капіталізму. Новий підхід повинен поєднувати конкурентність і стимулювання праці капіталізму з прагненням до рівності і соціальної справедливості, які властиві соціалізму.

Слова "перебудова" і "гласність" увійшли до інших мов світу без переведення після того, як ставши Генеральним секретарем ЦК КПРС в середині 1980-х років, Михайло Горбачов проголосив курс на модернізацію і відвертість радянського суспільства. Це фактично дало початок демократичним перетворенням в країні.

Проте багато недоброзичливців Барака Обами в Росії і за кордоном побачили в побажаннях Горбачова подвійний сенс. Адже через недооцінку внутрішніх протиріч "перебудова" і подальші реформи привели, врешті решт, до розпаду Радянського Союзу.

Читайте також:

США замінять ООН на НАТО

Посол США: Обама підтримує Україну більше, ніж Буш

Світова криза вдарила по гаманцях мільярдерів

Обама: "США програють в Афганістані"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: