Гордон Браун готовий піти з посади прем'єра Британії

Прем'єр зізнався, що радо піде у відставку хоч завтра, але не може залишити незакінчених реформ.

Прем'єр-міністр Великобританії Гордон Браун зізнався, що міг би піти у відставку прямо зараз, проте вірить, що повинен продовжувати початі ним реформи і вести правлячу Лейбористську партію до перемоги на наступних парламентських виборах.

Перше після масштабної політичної кризи у Великобританії друковане інтерв'ю глави британського кабінету опублікувала газета Guardian.

Останній місяць став для Брауна найскладнішим за два роки прем'єрства. Він виявився під вогнем критики за скандал, що вибухнув, навколо витрат депутатів британського парламенту і провал Лейбористської партії на місцевих і європейських виборах. Декілька міністрів уряду залишили свої посади, а ряд депутатів-лейбористів відкрито закликав Брауна скласти повноваження лідера в ім'я єдності партії.

"Якщо чесно, можна було б просто відійти від всього цього хоч завтра. Мене не цікавить те, що супроводжує перебування при владі. Мене б не турбувало те, що я ніколи не повернуся у всі ці місця - (у резиденцію) на Даунінг-Стріт, в (заміський маєток британських прем'єрів) Чекерс... І це, можливо, було б навіть краще для моїх дітей", - відверто розповів Браун.

Він визнав, що його сильно зачепили персональні атаки з боку товарищів по партії і що він не сильний в комунікаціях і вихвалянні перед публікою.

При цьому Браун продовжує наполягати на тому, що під його досвідченим керівництвом лейбористи можуть виграти наступні загальні парламентські вибори. Вони повинні відбутися до травня 2010 року, і поки лейбористи серйозно поступаються, за даними опитувань, опозиційній Консервативній партії.

На думку прем'єра, підвищенню популярності правлячої партії сприятимуть два чинники: дії уряду з подолання наслідків економічної кризи і міри з посилення контролю над витратами депутатів і відновлення довіри населення до політиків.

"Люди знають, що ми прийняли ряд рішень, намагаючись розібратися з проблемами в економіці, але вони поки не бачили результатів. Те ж саме і з питанням про депутатів. Ми знаходимося в періоді між втіленням тих або інших кроків в життя і тим, коли вони приносять ефект", - відзначив Браун.

Нагадаємо, на початку червня уряд Брауна залишили декілька міністрів, після чого в кабінеті сталися перестановки. Аналітики пов'язують подію з різким падінням популярності уряду лейбористів.

Лідер Консервативної партії Девід Кемерон неодноразово закликав Брауна оголосити дострокові вибори.

Читайте також:

Міністр фінансів Великобританії пішла у відставку через несплату податків

Британія відсвяткувала день монарха

Міністром внутрішніх справ Великобританії став голова МОЗу

Британський уряд залишив уже шостий міністр за тиждень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: