Гордон Браун починає переговори щодо створення коаліції у Британії

Жодна британська політична партія не набрала за підсумками минулих 6 травня загальних парламентських виборів абсолютної більшості мандатів у Палаті громад.

Чинний прем'єр-міністр Великобританії, лідер Лейбористської партії Гордон Браун звернувся до глави апарату уряду з проханням організувати переговори з іншими партіями з метою створення нового уряду країни.

Про це йдеться в поширеній у п'ятницю, 7 травня, заяві Брауна.

За останніми даними, жодна британська політична партія не набрала за підсумками минулих 6 травня загальних парламентських виборів абсолютної більшості мандатів у Палаті громад, що призвело до створення "підвішеного парламенту" і необхідності переговорів про формування нового уряду.

Браун нагадав, що минулої зими апарат уряду і позапартійна Державна служба Великобританії розробили спеціальний документ, оговорюється порядок формування уряду в ситуації "підвішеного парламенту".

"Для виконання даного порядку я попросив главу апарату уряду сера Гаса О'Доннелла провести необхідну організаційну роботу для залучення інших партій до дискусій про формування уряду", - наголошується в заяві.

В якості найбільш ймовірних союзників лейбористів британські оглядачі називають ліберал-демократів, а також національні партії з Північної Ірландії, Уельсу та Шотландії. "Мій обов'язок - зробити всі можливі кроки для того, щоб Британія отримала сильний, стабільний і принциповий уряд", - підкреслив Браун.

Палата громад нового скликання буде складатися з 650 депутатів. За станом на 10:30 ранку п'ятниці (12:30 за Києвом) підраховані підсумки виборів у 616 округах. Опозиційна Консервативна партія лідирує в перевагах виборців, отримавши вже 291 мандат. Слідом за нею йде Лейбористська партія з 247 мандатами. Трійку замикають ліберал-демократи з несподівано низьким результатом у 51 місце. Решта партій в сумі отримали на даний момент 27 депутатських крісел.

Читайте також:

Сотням британських виборців відмовили у праві голосування

У Великобританії проходять парламентські вибори

Британський політик розбився в авіакатастрофі, агітуючи за свою партію

Найпопулярніший політик Британії виявився нащадком аристократів з-під Києва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: