Гордон Браун виправдав вторгнення до Іраку

У Великобританії голова уряду заявив, що вважає розпочату в 2003 році військову кампанію в Іраку правильним кроком.

Голова уряду Великобританії Гордон Браун почав давати свідчення комісії з розслідування обставин вторгнення британської армії в Іраку. Прем'єр-міністр заявив, що вважає розпочату в 2003 році військову кампанію в Іраку правильним кроком.

"Я вважаю, що ми прийняли правильне рішення", - підкреслив Браун, відповідаючи на запитання комісії на чолі з Джоном Чілкотом. Браун також зазначив, що влада Великобританії винесла урок з подій в Іраку. "На те, щоб виграти битву, пішло сім днів, а ось на те, щоб встановити мир в регіоні, потрібно сім років", - говорить прем'єр-міністр.

Очікується, що допит Брауна, який обіймав у 2003 році посаду міністра фінансів Великобританії, триватиме щонайменше чотири години.

Кілька місяців тому, у січні, комісія з Іраку поставила питання попереднику Брауна на посаді прем'єра Тоні Блеру. Допит тривав шість годин. Він заявив, що не шкодує про введення британських військ в Ірак, оскільки після знищення Саддама Хусейна світ став безпечнішим.

Свої свідчення також вже дали колишній міністр оборони Джефф Хун і колишній міністр закордонних справ Джек Стро, який заявив, що прийняте владою Великобританії рішення про початок війни було правильним. При цьому він підкреслив, що знищення Хусейна не було головною метою війни. Пізніше керівництво країни заявило, що Великобританія почала кампанію, так як Ірак ігнорував резолюції ООН.

Комісія з розслідування обставин вторгнення до Іраку була скликана після того, як стало відомо, що деякі факти, використані в якості аргументів для початку війни в регіоні, виявилися такими, які відповідають дійсності. Зокрема, мова йде про відомості про наявність у Іраку зброї масового ураження, яка в результаті на території країни знайдена не була.

Читайте також:

Понад 30 людей загинули і десятки поранені в результаті терактів в Іраку

20 тисяч офіцерів Саддама Хусейна повертаються в армію Іраку

США перейменували військову операцію в Іраку

ВідеоГордон Браун виправдав вторгнення до Іраку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: