Готували циклодом і стягнули гроші: адвокат розповів про перебування українця Клиха у російській в’язниці

Український політв’язень виглядає краще, ніж перед етапом з Грозного, але говорить ще незв'язно і зовсім не може утримувати увагу на одній темі.

Український консул відвідав політв’язня Станіслава Клиха, який незаконно відбуває строк у Верхньоуральській в'язниці в Челябінській області РФ.

Про це в Twitter повідомив адвокат Клиха Ілля Новіков.

"Червоні номери 146 у челябінської глибинці. Це український консул приїхав у Верхньоуральську в'язницю провідати Станіслава Клиха", - зауважив він.

"Виглядає він трохи краще, ніж перед етапом з Грозного, але говорить ще незв'язно і зовсім не може утримувати увагу на одній темі. За запитом консульства видали виписку з історії хвороби, вони в тюрмах завжди такі, що нічого не зрозуміло. Коли восени він потрапив з в'язниці в лікарню, лікували його глюкозою і циклодолом", - додав Новіков у Facebook.

За його словами, з'ясувалося, що з Клиха заочно стягнули 100 тисяч, а з Карпюка 150 тисяч рублів. Мати одного з російських солдатів-строковиків, кинутих насмерть в новорічний бій в Грозному 31 грудня 1994 року, звернулася з позовом до суду. Оскільки раніше вироком чеченського суду встановлено, що нібито Карпюк та Клих причетні до загибелі її сина, вона просила з них 5 мільйонів. Суд присудив їй 250 тисяч.

ВідеоІз незаконно засуджених у Росії Клиха та Карп`юка вирішили стягнути 250 тисяч рублів

Новину повідомив адвокат Ілля Новіков і пояснив, що це, мовляв, визначена судом компенсація матері одного із загиблих у Чечні російських солдатів. Вона, вважаючи українців причетними до цієї смерті, вимагала 5 мільйонів.  

Із незаконно засуджених у Росії Клиха та Карп`юка вирішили стягнути 250 тисяч рублів

Зазначається, що після перебування у психіатричній лікарні Магнітогорська Станіслав Клих схуд на 15 кілограмів. За свідченнями його матері, Тамари Клих, котра мала змогу відвідати його 10, 11 та 12 жовтня 2017 року, Станіслав мав пролежні, п’ять з його пальців були сильно ушкоджені.

Нагадаємо, російська прокуратура вимагала ув'язнити Карпюка на 22,5 року, а Клиха – на 22 роки. 19 травня 2016 року суд присяжних визнав Карпюка і Клиха винними. Захист українців впевнений, що на присяжних чинився тиск. Мін'юст заявляє, що одразу після вироку почнуть процедуру екстрадиції українців.

Справа Карпюка і Клиха сфабрикована Російським слідчим комітетом і в ній фігурує прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк. Адвокат Ілля Новіков опублікував нові подробиці, за його словами, - "цій брудній історії". У ній Росія офіційно заявляє, що в 94-му Яценюк носив прізвисько "бойовик Арсен", воював у Чечні проти російських військ з Олександром Музичком, відомим як Сашко Білий, а ще - колишнім керівником львівської організації УНА-УНСО Андрієм Шкілем і, власне, нині підсудними в Чечні українцями - Карпюком та Клихом.

Згодом судова колегія у кримінальних справах Верховного суду Росії підтвердила вирок українцям, які були незаконно засуджені, відхиливши апеляцію.

Залиште свій коментар

Вибір редакції