Генпрокуратура Білорусі відмовилася порушити справу проти Лукашенка

Порушення справи вимагали представники опозиції у зв'язку з тим, що президент країни публічно зізнався в підтасовуванні результатів голосування.

Генеральна прокуратура Білорусі відмовилася заводити кримінальну справу про фальсифікацію президентських виборів 2006 року.

Про це повідомляється на сайті опозиційної Об'єднаної громадянської партії (ОГП). Порушення справи вимагали представники опозиції у зв'язку з тим, що президент країни Олександр Лукашенко публічно зізнався в підтасовуванні результатів голосування.

У зверненні до прокуратури, під яким підписалися близько 50 опозиціонерів, громадських діячів і діячів культури, визнання Лукашенка були розцінені як "відкритий виклик усім виборцям країни і міжнародного співтовариства".

Автори заяви запропонували генеральному прокурору Білорусі Григорію Василевичу "з'ясувати, кому Лукашенко дав команду фальсифікувати підсумки голосування і яким чином це здійснювалося на практиці".

У відповіді за підписом Василевича, який отримав один з підписантів, говориться, що "документальних даних про спотворення підсумків виборів президента 2006 генеральна прокуратура не має в своєму розпорядженні". Якої-небудь оцінки власне визнання президента Василевич не дав.

Нагадаємо, на президентських виборах у Білорусі в 2006 році за Олександра Лукашенка проголосували 82,6% виборців, тоді як лідер опозиції Олександр Мілінкевич набрав лише 6%.

Після виборів Лукашенко на одній з прес-конференцій заявив, що підсумки голосування були скориговані (за твердженням президента, його власний результат був понижений на десять відсотків), щоб цифри краще сприйняли в Європі.

На підставі цього зізнання і було направлено заяву в прокуратуру.

Читайте також:

Генпрокуратуру Білорусії попросили завести справу на Лукашенка

Лукашенко похвалив Обаму за "мужність"

Лукашенко: Україна загралася в демократію і забула годувати народ

Лукашенко: більше не прочитаю жодної книжки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: