Греція відгородиться від Туреччини 120-кілометровим протитанковим ровом

Греція копає 120-кілометровий протитанковий рів, щоб відгородитись від Туреччини.

Міністерство оборони Греції збирається звести вздовж сухопутного кордону з Туреччиною 120-кілометровий протитанковий рів глибиною сім і шириною у тридцять метрів, пише грецька газета "Віма" ("Трибуна").

Споруда, яка може стати однією з найбільш грандіозних за всю історію країни, має послужити відразу двом цілям: ускладнити просування турецьких військ у разі виникнення війни і припинити потік нелегальних іммігрантів, що перетинають грецький кордон на шляху з Туреччини в країни Євросоюзу.

Крім того, проект, у розробці та реалізації якого беруть участь цивільні фахівці, покликаний послужити і цивільним цілям - рів може стати частиною іригаційної системи прикордонних областей.

Спорудження захисного рову вже почалося: греки прокопали близько 14,5 кілометрів на північній ділянці кордону. Копають землю виключно солдати, офіцери та цивільний персонал грецької армії. Фінансуються роботи також з оборонного бюджету.

Як повідомлялося раніше, турки також задумали грандіозний проект. Прем'єр-міністр Реджеп Тайіп Ердоган оголосив про початок проектування "Стамбульського каналу" - дублера перевантаженої протоки Босфор, який з'єднає Чорне та Мармурове моря.

Туреччина та Греція входять в НАТО, але відносини двох країн традиційно вельми напружені.

Як повідомлялось, зараз економіка Греції перебуває в переддефолтному стані. Європейський союз та Міжнародний валютний фонд планують надати їй 109 мільярдів євро як підтримку нової програми допомоги країні.

Від приватних фінансистів протягом найближчих трьох років очікується отримати ще 37 млрд євро. 12,6 млрд євро надійдуть від скупки грецьких облігацій на вторинному ринку.

Читайте також:

Берлін і Париж домовилися про порятунок Греції

Рейтинг Греції рекордно знизили

Євросоюз і МВФ дадуть Греції 109 мільярдів євро

Рейтинг Греції визнали найнижчим у світі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: