Греція лібералізує ринок праці

У результаті економічного занепаду Греції, країна вводить раформи, які передбачають скорочення робочих місць та зменшення заробітної платні, або невиплату її у повному обсязі.

Уряд Греції оприлюднив проект президентського указу про лібералізацію ринку праці. Натомість профспілки заявили, що мають намір оскаржувати ці ініціативи на вулицях в ході демонстрацій, а також в залі суду.

Греція уникла дефолту більш, ніж у 300-мільярдному боргу в травні завдяки кредитам країн єврозони і МВФ. В обмін влада країни проводить в життя антикризову програму, яка включає підвищення податків і скорочення витрат, а також реформу трудового законодавства і пенсійно-страхової системи.

Згідно з проектом указу, який може бути прийнятий парламентом країни вже в найближчі дні, роботодавці отримують більше прав на звільнення працівників. Так, якщо в компанії працюють більше 150 чоловік, дозволяється звільняти на місяць до 5% робочої сили (замість 2% за чинним законодавством). Компанії, де зайняті від 20 до 150 осіб, зможуть звільняти не більше 6 осіб на місяць. При цьому тим, кого звільняють, можна буде знижувати зарплату і попереджати про звільнення за 1-4 місяці, тоді як нинішні норми вимагають сповіщати працівників за 24 місяці.

Проект передбачає обмеження на години зайнятості та заробітну плату молоді. Молодим людям у віці до 21 року дозволять платити лише 80% законодавчо встановленої мінімальної зарплати, а тим, кому 21-25 рік, можна буде виплачувати 85% від передбаченого законом мінімуму. Грецька молодь більше за інші соціальних групи страждає від безробіття.

Найбільша профспілка державних службовців GSEE висловила категоричний протест у зв'язку з планами уряду.

"Дані заходи очевидно неконституційні і незаконні", - говориться в заяві профспілки, яка загрожує в разі прийняття відповідного рішення оскаржити його у грецьких і європейських судах, а також у Міжнародній організації праці.

"Там, де подібні заходи були прийняті, вони не підвищили конкурентоспроможність, не зменшили ціни, не збільшили кількість робочих місць. Зате виросли прибутки і свавілля роботодавців, а також безробіття", - йдеться в заяві. У GSEE обіцяють нові протести і страйки проти реформ.

Зазначимо, профспілка провела у середу, 16 червня, ввечері мітинг перед парламентом країни. Виступ пройшов без ексцесів.

Читайте також:

У Греції страйкують працівники метро, радіо і телебачення

У Греції новий страйк паралізував країну

У Румунії почалися безстрокові акції протесту проти політики "затягування поясів"

Греція чекає на справжні народні бунти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: