Греція охоплена численними страйками, заблоковано найбільший порт Європи

У Греції страйкують члени профспілки морських працівників, державні службовці, залізничники, вчителі та юристи. Найбільший пасажирський порт Європи в Піреї заблоковано.

У Греції проходять численні страйки. В середу страйкарі заблокували найбільший пасажирський порт Європи в Піреї, сотні пасажирів не можуть відправитися за призначенням.

Члени комуністичного профспілки морських працівників стоять на підйомних трапах поромів і перешкоджають їхньому відправленню.

Раніше суд визнав страйк незаконним, проте члени профспілки заявили, що не визнають рішення суду. Поліція у ситуацію не втручається.

Демонстранти вимагають скасування заходів жорсткої економії, на які пішов уряд в обмін на стабілізаційні кредити Євросоюзу і МВФ.

В центрі Афін також заплановані нові демонстрації комуністичних профспілок, а також найбільшої профспілки держслужбовців ADEDY на знак протесту проти підготовлюваної лібералізації ринку праці, скорочення зарплат і підвищення податків.

Страйки охопили і залізниці, які проводять у середу три двогодинних страйкових перерви. У результаті багато потягів йдуть зі значними запізненнями. Через страйк порушено і сполучення афінських приміських електричок. Водночас у нормальному режимі працює афінське метро, працівники якого страйкували минулого тижня протягом трьох діб.

Продовжили страйк вчителі, які повинні перевіряти результати єдиного державного іспиту школярів, проведеного ще місяць тому. Вчителі протестують проти підготовки нової системи оцінки їхньої роботи і заявляють, що не потерплять контролю з боку міністерства освіти.

Багатоденний страйк починають у середу адвокати та юристи, які не мають наміру повертатися на роботу раніше 7 липня.

Напередодні влада Греції пообіцяла компенсувати туристам непередбачені витрати, викликані страйками чи природними катаклізмами. Чиновники хочуть повернути туристичний потік в країни, який через загострення політичної ситуації став значно меншим.

Багато європейців скасували відпочинок в травні після звісток про заворушення 5 травня в Афінах, де загинули троє людей, в тому числі вагітна жінка.

Читайте також:

Греція компенсуватиме туристам непередбачені витрати

У Греції страйкують працівники метро, радіо і телебачення

Греція чекає на справжні народні бунти

Греція отримає 110 мільярдів євро в обмін на "варварську" економію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: