Грецький парламент схвалив антикризовий план

Парламент Греції погодився підняти податки в обмін на фінансову допомогу ЄС і МВФ.

У середу, 29 червня, грецький парламент проголосував за законопроект, яким передбачається введення жорстких заходів економії для скорочення дефіциту бюджету та отримання нового траншу допомоги від ЄС і МВФ.

Голосування було індивідуальним - кожен депутат висловлювався, підтримує він запропоновані заходи економії чи ні. Один з членів правлячої партії ПАСОК висловився проти, а один з опозиціонерів, навпаки, - за.

Усього за висловилися 155 депутатів, проти - 138. Член правлячої партії, який проголосував проти, був відразу ж виключений з неї.

Прем'єр Греції, Георгіос Папандреу, виступаючи перед депутатами, заявив, що у країни є єдиний шанс не скотитися до банкрутства - прийняти законопроект і затягнути пояси.

30 червня в грецькому парламенті має пройти ще одне важливе голосування - з питання масштабної приватизації, яка до 2015 року повинна принести до бюджету 50 млрд євро. Продаж держмайна також є однією з умов надання Афінам наступного траншу фінансової допомоги від ЄС і МВФ.

Тим часом, у Греції триває 48-годинний загальнонаціональний страйк і заворушення, спровоковані наміром влади підвищити податки і продати держмайно.

Близько 30 осіб, озброєних палицями і арматурою, атакували будівлю міністерства фінансів. За даними поліції, розбиті вікна при вході і на другому і третьому поверхах. Правоохоронці відповіли на дії греків сльозогінним газом.

ЄС сподівається, що грецький парламент на завтрашньому голосуванні остаточно схвалить план економії, після чого Афінам буде надано близько 12 млрд євро чергового траншу.

До осені в Брюсселі розраховують схвалити виділення Греції ще близько 100 млрд євро нового кредиту, що дозволить країні уникнути дефолту. Очікується, що в 2014 році економіка Греції знову запрацює на повну силу і країна буде в змозі почати розплачуватися по кредитах.

Зазначимо, що Греція скоротила бюджетний дефіцит з 15,4% ВВП в кінці 2009 року до 10,5% ВВП в кінці 2010 року, хоча і не вклалася в узгоджені з кредиторами 9,4% ВВП. У 2011 році дефіцит повинен скласти 5,9% ВВП, в 2012 - 4,5%, в 2013 - 3%.

Читайте також: 

Грецькі анархісти і поліція перетворили Афіни на поле бою, півсотні поранених

У Греції на антиурядові акції протесту вийшли собаки

Греція звернулася до ЄС і МВФ за додатковою допомогою

Греція переходить в режим жорсткої економії

ВідеоГрецький парламент схвалив антикризовий план

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: