Греція побоюється мігрантів з Афганістану: встановила 40-кілометрову огорожу на турецькому кордоні

Греція побоюється мігрантів з Афганістану: встановила 40-кілометрову огорожу на турецькому кордоні

Фото: Associated Press

Влада заявила, що відправлятиме назад нелегалів.

Греція встановила 40-кілометрову огорожу і систему спостереження на кордоні з Туреччиною побоюючись потоку афганстких мігрантів після захоплення влади "Талібаном".

Про це з посиланням на міністра у справах захисту громадян Греції Міхаліса Хрісохоідіса повідомляє BBC.

За його словами, протягом останніх днів добудували розширення 12,5-кілометрового забору, а також установку високотехнологічної автоматизованої електронної системи моніторингу.

"Ми не можемо пасивно чекати можливого напливу. Наші кордони залишаться безпечними і недоторканними", - сказав він. Грецька влада вже заявила: відправлятиме назад громадян Афганістану, які нелегально прибувають до країни.

Слід зауважити, що турецький президент Реджеп Ердоган під час розмови з грецьким прем'єром Кіріакосом Міцотакісом наголосив, що "нова хвиля міграції неминуча, якщо не буде вжито необхідних заходів в Афганістані та Ірані".

Як повідомлялося, 15 серпня речник політичного офісу радикального ісламістського руху "Талібан" Мухаммед Наїм  заявив про "завершення війни" в Афганістані. Цього дня бойовики увійшли до столиці Кабула, а перед цим захопили низку стратегічних та найбільших міст країни. 

Президент Афганістану Ашраф Гані 15 серпня втік з країни. За його словами, змушений був покинути країну. Він поїхав, бо "не хотів стати причиною кровопролиття у столиці". Гані пообіцяв повернутися. 

Представники терористичного руху "Талібан" 19 серпня офіційно оголосили про утворення "Ісламського емірату Афганістан". Речник "Талібану" Забіхулла Муджахід заявив, що хоче сформувати хороші дипломатичні та торгові відносини з усіма країнами.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Талібан захопив Афганістан
Наступна публікація