Греція спростувала чутки про можливий вихід з єврозони

Прем'єр Греції відкинув припущення про те, що Греція може відмовитися від європейської валюти або домовитися про реструктуризацію її боргу.

Прем'єр-міністр Греції Йоргос Папандреу спростував у суботу чутки про можливий вихід Греції з єврозони, назвавши їх "розмовами і сценаріями, що межують із злочином".

Раніше німецький журнал Spiegel повідомив, що Греція нібито заявила про свій можливий вихід з європейського валютного союзу на зустрічі міністрів фінансів, яка не анонсувалася заздалегідь.

Офіційні особи ЄС та Греції вже спростували цю публікацію, хоча підтвердили сам факт зустрічі низки міністрів фінансів єврозони в п'ятницю в Люксембурзі.

"Подібні сценарії не обговорювалися навіть в ході неофіційних контактів", - заявив на конференції на острові Меганісі в Іонічному морі Папандреу, слова якого передали грецькі телеканали.

"Хтось безвідповідально намагається посіяти страх, це робиться для спекулятивних цілей... Я закликаю всіх в Греції та за кордоном, особливо в ЄС, залишити Грецію в спокої і дати їй спокійно робити свою справу", - додав прем'єр.

Грецький уряд реалізує програму бюджетних скорочень в обмін на 110-мільярдні кредити ЄС і МВФ.

В останні тижні різко загострилися чутки про те, що країні доведеться реструктуризувати 330-мільярдний державний борг. Прибутковість грецьких облігацій тримається на рекордному для єврозони рівні, а євро в останні дні різко впав до долара на побоюваннях за фінансову ситуацію в Греції.

Євросоюз і міністерство фінансів Греції заперечили чутки ще в п'ятницю, але нову хвилю здогадів викликала неочікувана поїздка грецького міністра фінансів Йоргоса Папаконстантіну на зустріч міністрів фінансів головних країн єврозони, яка розпочалася у п'ятницю увечері в Люксембурзі.

Читайте також:

Греції та Ірландії загрожує дефолт

Президент ЄС передрікає розпад Євросоюзу

Сорос: Єврозона переживає одразу три кризи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: