Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Греція встановлює повноцінний дипломатичний зв’язок із Північною Македонією

Країни домовилися про відкриття посольств.

Греція і Північна Македонія домовились про створення посольств своїх держав на території одна одної. Дипломатичні місії замінять так звані офіси зв’язку, які працювали дотепер.

Домовленості були досягнуті на зустрічі глави уряду Греції Алексіса Ципраса з македонським колегою Зораном Заєвим. Відкриття посольств має стати знаком покращення стосунків між офіційними Афінами і Скоп'є. Крім того, греки погодилися сприяти вступові Північної Македонії до НАТО.

Раніше в січні парламент Греції погодив угоду з Македонією про її перейменування. Також Греція ратифікувала протокол про вступ Північної Македонії до НАТО. А 12 лютого Республіка Македонія офіційно змінила назву на Республіку Північна Македонія. Відповідні поправки до конституції країни були підтримані більшістю депутатів македонського парламенту ще 11 січня. Після оприлюднення в офіційних ЗМІ поправки остаточно набули чинності.

ВідеоПарламент Греції ратифікував угоду з Македонією про зміну назви цієї країни

Після майже двох діб дебатів прибічники угоди перемогли з мінімальним відривом. "За" проголосували 153 депутати, "проти" – 146. Тепер колишня югославська республіка зватиметься Північна Македонія. Відповідні зміни до конституції цього місяця затвердив і македонський парламент. Втім, більшість греків такий компроміс не підтримують і виходять на акції протесту. 

Парламент Греції ратифікував угоду з Македонією про зміну назви цієї країни

Залиште свій коментар

Вибір редакції