Грецію після лівих очолив консерватор Міцотакіс. Що про нього відомо

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Кіріакос Міцотакіс обіцяє скоротити податки, залучити інвестиції і покращити ринок праці.

Лідер консервативної партії "Нова демократія" Кіріакос Міцотакіс склав присягу глави уряду Греції. 

Урочиста церемонія відбулась у столиці країни. До місця присяги політик ішов із дружиною та дітьми. На ґанку його зустрів прем'єр-міністр Алексіс Ципрас. Він привітав переможця виборів і політики увійшли до приміщення. 

Політична сила Міцотакіс перемогла на парламентських виборах, поклавши край чотирирічному правлінню Ципраса і його лівій коаліції партій СІРІЗА. "Нова демократія" набрала 39,9%, посівши 158 крісел, а ліві - 31,5% (86 мандатів). "Я попросив про сильний мандат на зміну Греції. Ви зробили це щедро. Від сьогодні починається важка, але красива боротьба", - сказав після оголошення результатів Міцотакіс.

51-річний лідер консерваторів обіцяв грекам перед виборами скорочення податків, залучення інвестицій та поліпшення ринку праці. Кіріакос Міцотакіс - син колишнього прем'єр-міністра Греції, брат ексміністра закордонних справ і дядько новообраного мера Афін. Упродовж своєї кампанії він демонстрував свою відданість сімейним традиціям. 

Слід зазначити, що попередник Міцотакіс Алексіс Ципрас за часів своєї каденції зміцнив економіку Греції в умовах кризи, здійснив три виплати зовнішнього боргу, зважився на низку непопулярних кроків, а саме підвищення податків, скорочення держслужбовців. Усе це відбувалось на тлі майже повного виходу Афін зі складу Євросоюзу, оголошенні банкрутства і важкою політичної ситуації. 

До парламенту Греції також увійшли "Рух за зміни" (22 місця у парламенті), Комуністична партія Греції (15 місць), "Грецьке рішення" (10 мандатів) і MeRA25 (9 мандатів). Профашистська партія "Золота зоря" не подолала прохідного бар'єру, набравши 2,93%.

Залиште свій коментар

Вибір редакції