Greenpeace не зміг перешкодити Франції відправити до Росії уран на дозбагачення

Незважаючи на акцію протесту, коли активісти організації прикували себе ланцюгами до рельсів, вантаж вирушив до Росії.

Активісти Greenpeace не змогли перешкодити доставити вантаж з гексафторидом урану на борт російського судна, яке в ніч на четвер, 18 лютого, вирушило з французького Гавра до Росії.

Два дні тому активісти Greenpeace прикували себе до огорожі на виїзді із заводу Eurodif компанії Areva на території атомної електростанції Трікастен на півдні Франції, щоб перешкодити вивезенню звідти гексафториду урану для скерування до Росії.

Крім того, декілька осіб прикували себе до залізничної гілки, яка обслуговує АЕС. Екологам вдавалося блокувати спрямування вантажу протягом десяти годин, поки поліція не витіснила протестуючих з території підприємства.

За даними агентства, після доставки поїздом у Гавр вантаж відпрацьованого урану було завантажено на борт російського судна Капітан Куроптев, яке в четвер вирушило до Санкт-Петербурга.

Попередній вантаж із 650 тоннами гексафториду урану з Франції було доставлено до Санкт-Петербурга на борту Капітана Куроптева 1 лютого. За міжнародною шкалою перевезень (де 1-й клас - найбільш небезпечний, а 9-й - найменш), транспортування збідненого гексафториду урану відноситься до 7-го класу (до того ж класу належить і перевезення мінеральних добрив).

Поставки в Росію збідненого гексафториду урану (ЗГФУ) на дозбагачення здійснюються на підставі контрактів, укладених ВАТ Техпостачекспорт у середині 90-х років 20-го століття. Розділові підприємства Росатому мають більш ефективні, в порівнянні з європейськими, технології збагачення урану.

Це дозволяє використовувати збіднений гексафторид урану європейського походження як сировину для отримання U235 - ізотопу, що використовується при виробництві палива для атомних станцій.

Читайте також:

У Франції активісти Greenpeace прикували себе ланцюгами до рельсів

На урановому заводі у Німеччині стався викид радіації

Greenpeace влаштували маніфестацію на даху Сіднейської опери

У Копенгагені заарештовані 400 протестувальників проти конференції з клімату

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: