Greenpeace: пожежі в Росії підняли у повітря радіацію

Європа боїться, що лісові пожежі у Росії спричинили викид радіації. Екологи підтверджують, що "чорнобильські ліси" під Брянськом горять.

Greenpeace попередив про радіоактивну небезпеку через пожежі в Росії. Горять заражені в результаті чорнобильської катастрофи райони.

Так, за даними Greenpeace, у Брянській області є щонайменше три осередки вогню. Тим часом за офіційними даними російського МНС жодних змін радіаційного фону зафіксовано не було, хоча раніше побоювання щодо цього висловлював голова відомства Сергій Шойгу.

Стурбовані ситуацією і в Європі. За словами депутата Європарламенту Мішель Рівазі, яка в 1986 році першою заговорила про "чорнобильську" хмару над Францією, існує існує "реальна небезпека" радіоактивного зараження, викликаного лісовими пожежами в Росії.

"Лісові пожежі призводять до потрапляння в повітря радіоактивних частинок, оскільки вони охоплюють зони, дуже сильно заражені цезієм-137, в тому числі на російсько-українському кордоні", - зазначила Рівазі.

"Це свідчить, що наслідки чорнобильської катастрофи все ще дають про себе знати. З того часу в лісах були створені бункери для радіоактивних відходів, але радіоактивне зараження не зникло. За 30 років тільки половина атомів розпадається", - сказала євродепутат.

Підняті вогнем радіоактивні частинки можуть досягти і території Франції, але ситуація все-таки не така, як після Чорнобиля, вважає Рівазі.

"Тоді через вибух частинки потрапили у більш високі прошарки атмосфери, ніж після звичайних лісових пожеж, потім вітри віднесли їх у бік Франції і вони випали на землю з дощами. Зараз концентрація цезію не буде такою сильною, як тоді", - переконана вона.

Євродепутат також закликала не довіряти прогнозам IRSN (Інституту радіологічного захисту та ядерної безпеки), який виключив "небезпеку для здоров'я людей".

За її словами, IRSN не визначає максимально допустиму концентрацію для кожного радіоактивного елементу і не встановлює її для кожної вікової групи. Наразі у Франції створено мережу пунктів перевірки якості повітря, які контролюються незалежними організаціями.

Зазначимо, що на території України, безпосередньо в Чорнобильській зоні, минулого тижня сталося дві пожежі. За словами чиновників, пожежна ситуація в районі стабільна. Про можливість чи не можливість радіоактивного зараження ніхто з них не обмовився.

Читайте також:

Дим від російських пожеж накрив Канаду і Аляску

Збитки від аномальної спеки в Росії оцінили в 15 мільярдів доларів

У Чорнобильській зоні за чотири дні сталися дві пожежі

Німеччина сплатила 425 тис. євро компенсації за "чорнобильських" кабанів

ВідеоТорф'яні пожежі під Москвою загасять через тиждень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: