Греція і Болгарія побудують новий газопровід

Новий газопровід довжиною 170 км об'єднає газотранспортні системи двох балканських країн.

Греція і Болгарія підписали в четвер за участю італійських партнерів угоду про створення газопроводу IGB, який об'єднає газотранспортні системи двох балканських країн, повідомило Афінське агентство новин.

Угоду було підписано в Салоніках у присутності грецького міністра навколишнього середовища, енергетики та кліматичних змін Тіни Бірбілі, міністра економіки та енергетики Болгарії Трайчо Трайкова, заступника міністра енергетики Італії Стефано Салья.

Проект має бюджет у 150 мільйонів євро, з яких 45 мільйонів євро складуть субсидії ЄС. Газопровід довжиною 170 кілометрів матиме можливість транспортування природного газу в Болгарію з грецько-турецького газопроводу, з грецьких сховищ зрідженої сировини і з грецької національної ГТС.

Створено компанію з реалізації проекту, яка буде базуватися в Софії. У компанії порівну беруть участь Болгарський енергетичний холдинг і грецько-італійський консорціум IGI/Poseidon, який контролює грецька державна газова компанія DEPA і італійська Edison. Комерційну експлуатацію газопроводу буде здійснювати знову створювана компанія з центром в Афінах, де Болгарський енергетичний холдинг і DEPA отримають по 35%, а Edison - 30%.

Планується, що будівництво газопроводу буде завершено в 2012 році.

Нагадаємо, Греція і Болгарія домовилися об'єднати свої газотранспортні системи після газової кризи в січні 2009 року. Болгарія постраждала від газової суперечки між Росією і Україною, коли Газпром перекрив Києву газ за несплату, а українська сторона, за заявою російських газовиків, почала несанкціонований відбір призначеної для Європи транзитної сировини.

Нова гілка газопроводу, за планами Афін та Софії, допоможе двом країнам ділитися один з одним надлишками газу і підтримувати один одного в разі форс-мажорних обставин.

Читайте також:

Москва отримала всі дозволи на будівництво газогону в обхід України

Болгарія схвалила будівництво Nabucco

Янукович пообіцяв поділитися з Росією українською газовою трубою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: