Греція натякнула ФРН на репарації за нацистські злочини

У Греції все частіше лунають вимоги про стягнення з ФРН компенсацій за шкоду, заподіяну нацистами.

Влада Греції, через фінансову кризу знаходиться на межі дефолту, натякнула Німеччині на виплату репарацій за нацистські злочини, вчинені в роки Другої світової, повідомляє FOCUS. Грецький прем'єр Гіоргос Папандреу (Giorgos Papandreou), виступаючи в Брюсселі, підкреслив, що питання про репарації "залишається відкритим", хоча і обмовився, що піднімати його зараз було б нерозумно.

Тим часом у самій Греції все частіше лунають вимоги про стягнення з ФРН компенсацій за шкоду, заподіяну нацистами. Так віце-прем'єр Теодорус Пангалос (Theodoros Pangalos) звинуватив Німеччину в тому, що під час Другої світової німці вивезли золотий запас Греції і тим самим зруйнували її економіку. Мер Афін Нікітас Какламаніс (Nikitas Kaklamanis) також зажадав від Німеччини виплат репарацій, оцінивши їх у 70 мільярдів євро.

Зі свого боку, влада Німеччини неодноразово заявляла, що питання про репарації за злочини нацизму закриті. У німецькому МЗС відзначають, що рішення лондонської конференції 1953 року, згідно з яким Німеччина повинна була розрахуватися за всіма зовнішніми боргами, протягом п'яти років після об'єднання, втратило силу після укладення в 1990 році договору "2+4", або "Договору про остаточне врегулювання відносно Німеччини ".

У відповідності з договором "2+4" союзники відмовлялися від усіх прав відносно Німеччини. Всі подальші виплати, які здійснювала Німеччина, зокрема, компенсації особам використовувати на примусових роботах, відбувалися не в силу правових зобов'язань, а за рішенням самої німецької влади.

Нагадаємо, що в питанні надання фінансової допомоги Греції ФРН, що є основним донором ЄС, зайняла досить стриману позицію. Канцлер Ангела Меркель і міністр фінансів Вольфганг Шойбле виступили з пропозицією розробити механізм по виключенню з єврозони країн, які хронічно не справляються з фіскальними правилами європейського валютного союзу. Одночасно ФРН пропонує створити "Європейський валютний фонд" для підтримки стабільності євро.

Читайте також:

Німеччина і Франція виділять Греції 30 мільярдів євро

Фінансова криза в Греції загрожує стати глобальною

У Греції страйкуючі правоохоронці не дають надрукувати закон про економію

Меркель: питання про вихід Греції з ЄС не стоїть

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: