Греція скоротить бюджетний дефіцит на 30 мільярдів євро

Греція проведе реформи у державному секторі і зажадає від громадян "великих жертв".

Греція в обмін на кредитну допомогу ЄС і МВФ проведе реформи, які торкнуться зайнятих у державному секторі співробітників і зажадають від громадян "великих жертв", заявив 2 травня прем'єр-міністр країни Йоргос Папандреу.

"Ми стверджуємо угоду про безпрецедентний пакет підтримки в обмін на безпрецедентні зусилля греків", - сказав Папандреу на екстреному засіданні грецького уряду.

Греція в обмін на кредитну підтримку ЄС і МВФ скоротить бюджетний дефіцит на безпрецедентні 30 мільярдів євро, заявив міністр фінансів країни Йоргос Папаконстантіну.

"Мова йде про скорочення дефіциту на 11% або 30 мільярдів євро в наступні три роки", - сказав міністр журналістам.

За його словами, борг країни буде рости до 2014 року і складе до того часу 140% ВВП.

Греція опинилася на межі дефолту через неможливість рефінансувати свій 300-мільярдний борг ринковим шляхом. На термінових переговорах з ЄС і МВФ було досягнуто попереднє рішення про багатомільярдні кредити Афінам в обмін на жорсткі антикризові заходи в економіці.

"Від громадян будуть потрібні великі жертви", - додав Папандреу, який сидів за круглим столом разом з похмурими міністрами його уряду.

За словами прем'єра, реформи неминучі. "Альтернативою була б катастрофа", - попередив він.

Папандреу висловив жаль, що Євросоюз не підтримав Грецію раніше. "Ми створили враження нерішучості у прийнятті рішень, у ринків склалося враження, що Греція - слабка ланка, піддослідний кролик ... Якщо б у нас було багато часу, багатьох заходів вдалося б уникнути", - вважає прем'єр.

"Ми змушені вжити заходів, які торкнуться працівників і пенсіонерів в державному секторі", - сказав Папандреу.

Нагадаємо, Греція погодила проект скорочення держвитрат на 24 млрд євро, в який входить трирічне замороження зарплат бюджетників.

В обмін на це країна отримає мільярдні кредити від країн єврозони і Міжнародного валютного фонду.

Остаточні деталі плану, який повинен скоротити дефіцит бюджету на 10-11% за три найближчі роки, все ще перебувають на стадії опрацювання. Крім бюджетних зарплат, Греція може скасувати в держсекторі святкові допомоги на Різдво та Великдень, що виразиться у втраті держслужбовцями двох місячних окладів. Також план передбачає збільшення ПДВ та інших податків.

Скорочення дефіциту держбюджету на 10% від ВВП Греції, що оцінюється у 250 млрд євро, повинне принести економію у 25 млрд євро.

Читайте також:

Греція погодилася на умови Євросоюзу і МВФ заради кредиту

В Афінах сотні демонстрантів намагалися прорватися до будівлі мінфіну Греції

Греція офіційно попросила фінансової допомоги у МВФ і Євросоюзу

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: