Греції запропонували вийти з єврозони

Прем'єр-міністр Литви виступає за те, щоб "безвідповідальні країни" добровільно покинули ЄС. Греція - першою.

Серед європейських країн зростає невдоволення фактом, що країни єврозони стали заручниками безвідповідальної фінансової політики грецького уряду, тому, вважають в ЄС, від Греції варто позбутися.

Прем'єр-міністр Литви Андріус Кубіліус закликав за жодних обставин не давати грекам грошей. На думку литовського прем'єра, Афінам потрібно запропонувати добровільний вихід з єврозони.

Кубіліус заявив, що "складні" країни мають покинути ЄС - Португалія, Іспанія та Італія, якщо вони негайно не скоротять свій бюджетний дефіцит.

"У багатьох південних країнах ЄС вважається цілком нормальним, коли тебе забезпечує держава", - дорікнув Кубіліус.

Нагадаємо, що 2009 року Литва мусила вдатися до жорстких заощаджень - було врізано зарплати вчителям і лікарям, скорочено пенсії. Причина - вимога ЄЦБ, аби дефіцит бюджету не перевищував 3%. Сьогодні він становить 10%.

Відомо, що в рамках погодженої з Брюсселем антикризової програми Литва має до 2012 року вкластися у норми єврозони, або ж під загрозою опиниться давня мета Литви - запровадити євро.

Через кризу в Литві запуск в обіг євро відклали до 2014 року. Тим часом країни, які вже в зоні євро, продовжують залазити в борги. Приміром, у Греції дефіцит бюджету сягає майже 13%.

Як повідомлялося, на днях глави держав і урядів ЄС на саміті у Брюсселі фактично дали гарантії уряду Греції, пообіцявши підстрахувати країну у разі подальшого погіршення ситуації.

Ще 20 січня міністр фінансів Греції Йорґос Папаконстантіну заперечив припущення, що країна може постати перед необхідністю повернутися до національної валюти.

Читайте також:

Меркель і Саркозі пообіцяли Греції політичну підтримку

Для порятунку євро в Брюсселі відкрився екстрений саміт ЄС

Країни ЄС домовилися про надання допомоги Греції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: