Європа хоче подати в суд на "Газпром"

Грецька національна газова корпорація (DEPA) планує подати в суд на “Газпром”.

Грецька національна газова корпорація (DEPA) планує подати в суд на “Газпром” для відшкодування своїх втрат через припинення поставок російського газу до Греції.

Як повідомив грецькому Інтернет-виданню Kathimerimi виконавчий директор грецької національної газової корпорації Макіс Папагеоргту, у контракті між DEPA і “Газпромом” прописано, що російська фірма виплатить компенсацію, якщо вона не зможе поставити домовлені обсяги газу.

Папагеоргту також зазначив, що його компанія отримала листа від “Газпрому”, в якому останній охарактеризував ситуацію з постачання газу до Греції як форс-мажорні обставини. За словами виконавчого директора DEPA, з цього можна зробити висновок, що росіяни не мають жодного наміру виплачувати будь-яку компенсацію DEPA або будь-якій іншій європейській фірмі, яка постраждала через припинення газопостачання з минулого тижня.

За оцінкою Папагеоргту, на сьогодні компенсація, яку б мала отримати Греція, досягнула 1 млрд. євро. Він також додав, що DEPA подасть у суд, як тільки відновиться газопостачання.

Нагадаємо, голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу пригрозив звернутися до суду, якщо Росія і Україна не виконають угоду про транзит газу в ЄС.

Раніше, другий за величиною в Угорщині імпортер природного газу компанія "Емфес" першою в країні і в Євросоюзі подала до суду на НАК "Нафтогаз України" і оформила скаргу на Україну в Європейське співтовариство.

Позов представлений австрійською юридичною фірмою Wolf Theiss від імені угорського газового оператора в Європейський суд в Люксембурзі, який є вищою судовою інстрацією Європи.

Читайте також:
Росія свідомо заважає Україні прокачувати газ в Європу
Російські ЗМІ: Київ віддає газотранспортну систему США
Міллер: "Нафтогаз" не допустив російських спостерігачів до своїх сховищ газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: