Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Грібаускайте підписала литовський "акт Магнітського", який вводить санкції проти росіян

Закон забороняє в'їзд до країни іноземцям-порушникам прав людини та корупціонерам.

Від 1 січня 2018 року до Литви не зможуть в'їхати іноземці-порушники прав людини, корупціонери й ті, котрі причетні до відмивання грошей, та які потрапили до спеціального санкційного списку. Це передбачено законом, який є аналогом американського "акту Магнітського".

Документ, який парламент ухвалив 16 листопада, підписала президент Литви Даля Грібаускайте, передає "Радіо Свобода".

У "списку Магнітського" вже є 44 прізвища. Серед них очільник Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін – заступник голови Слідчого комітету при МВС, який керував справою Магнітського; генерал-майор Олег Логунов; судді, що ухвалили рішення у справі Магнітського, – Олена Сташина, Олексій Криворучко, Світлана Ухнальова, Сергій Підопригоров; керівництво Московської податкової інспекції та інші чиновники. Цей перелік не вичерпний і може змінюватися. Закон також передбачає можливість не оприлюднювати імена осіб, яких він буде стосуватися.

"Ті, хто зневажає загальноприйнятні права і свободи людини, зобов'язані знати, що в демократичному світі вони небажані", – ідеться на сайті президента Литви.

Офіційна Росія ще під час розгляду цього документа називала його "ще одним недружнім кроком Литви" і попереджала, що дасть на нього відповідь, зокрема, заборонивши в’їзд "небажаним" литовським громадянам.

Литва стала вже п’ятою країною, яка ухвалила власний варіант "закону Магнітського".

2012-го Конгрес США ухвалив так званий "акт Магнітського" – закон про санкції проти російських посадовців, яких вважають винними в порушенні прав людини. 2016-го дію цього закону поширили й на посадовців інших країн за такі порушення. Схожі закони про санкції проти порушників прав людини, зокрема, в Росії, ухвалили також Велика Британія, Естонія та Канада.

Закон отримав назву за іменем російського юриста Сергія Магнітського, який працював для інвестиційного фонду британсько-американського інвестора Вільяма Браудера в Росії та помер за ґратами в Москві. Його заарештували за звинуваченням у тому, ніби він розробив для фонду схему уникнення сплати податків. Це сталося після того, як Магнітський повідомив, що викрив протилежне: схему, за якою посадовці Міністерства внутрішніх справ, податкової адміністрації та інших державних органів Росії викрали з російського держбюджету суму в 230 мільйонів доларів – податки, сплачені фондом.

2009-го Магнітський помер у слідчому ізоляторі в Москві у віці 37 років від серцевих проблем. Російські правозахисники стверджують, що представники влади свідомо ігнорували поганий стан його здоров’я, щоб змусити його замовкнути.

ВідеоПарламент Великобританії ухвалив аналог "закону Магнітського"

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції