Грип A/H1N1 більше не поширюється на Європу

Ситуація щодо поширення грипу в європейських країнах знаходиться під контролем, переконують у Всесвітній організації охорони здоров`я.

Офіційний представник Всесвітньої організації охорони здоров`я Майкл Райан заявив, що нема даних, які б свідчили про те, що новий грип A/H1N1 (так званий свинячий грип) продовжує поширюватися за межами Північної Америки.

Райан високо оцінив роботу, проведену в європейських країнах щодо профілактики поширення захворювання і заявив, що ситуація знаходиться під контролем.

"Було б нерозумно на даний момент стверджувати, що захворювання не можна контролювати і воно поширюється неконтрольованим способом, - вважає представник ВООЗ. – Я переконаний, що кілька наступних днів покажуть нам, як поширюється захворювання".

Водночас, Райан підкреслив, що пандемія насувається, тому що ми бачимо її поширення.

Нагадаємо, кількість тих, хто заразився новим видом грипу в Мексиці досягла 473, 19 хворих померли.

За словами міністра охорони здоров`я латиноамериканської країни Хосе Анхеля Кордови, зроблено 1303 вірусологічних аналізи. Захворювання, викликане вірусом A/H1N1, зареєстроване в 18 мексиканських штатах, проте більшість випадків мали місце в столичному регіоні.

Більшість померлих пацієнтів - 14 осіб - жіночої статі, хоча заражаються вірусом чоловіки і жінки приблизно з однаковою частотою.

Як повідомив глава МВС Мексики Фернандо Гомес Монт, уряд рекомендував політичним партіям відкласти щонайменше до 15 травня всі масові заходи у зв`язку з кампанією до призначених на 5 липня парламентських виборів. Дата самих виборів, проте, поки що під сумнів не ставиться.

Як повідомлялося, 2 травня про перший випадок свинячого грипу заявили в Італії і Ірландії.

Таким чином кількість країн, куди дістався вірус, зросла до 18. також випадки захворювання грипом A/H1N1 офіційно підтверджені в Мексиці, США, Новій Зеландії, Канаді, Великобританії, Іспанії, Германії, Ізраїлі, Південній Кореї, Коста-Ріці, Нідерландах, Швейцарії, Австрії, Данії, Гонконзі (Китай) і Франції.

Загалом ВООЗ офіційно заявила про 615 випадків захворювання вірусом грипу A/H1N1 у світі.

Ступінь загрози пандемії даного вірусу грипу підвищили з четвертого до п'ятого рівня (за шкалою з шести ступенів).

В Україні випадків захворювання на новий штам вірусу поки що зафіксовано не було. Влада заборонила ввезення до країни свинини з США та Мексики, а також запровадила профілактичні заходи в міжнародних аеропортах.

Читайте також:

 
Перший випадок грипу "А" підтверджений в Італії

Кількість хворих на грип "А" у світі за день збільшилося вдвічі

ООН: зв’язку між свинями та грипом А/H1N1 немає

Свинячий грип зробив маски найпопулярнішим товаром інтернету

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: