Грип А може вбити мільйони людей, якщо багаті країни не виділять 1,5 млрд доларів

На Захід насувається друга хвиля свинячого грипу. Тим часом на вакцину й антивірусні перепарати не вистачає грошей через кризу.

У найближчі місяці пандемія свинячого грипу може вбити мільйони людей і спровокувати анархію в найбідніших країнах, якщо багаті держави не виділять 900 млн фунтів на вакцини і антивірусні препарати, пише Observer, посилаючись на конфіденційний звіт ООН, підготовлений протягом двох останніх місяців.

У четвер це застереження було розіслано міністрам охорони здоров'я в усьому світі. Тим часом джерела у ВООЗ побоюються, що через глобальну економічну кризу не вдасться зібрати і половину цієї суми.

"Потрібно усвідомити, що пандемією охоплений весь світ, і, якщо слабка ланка ланцюга не витримає, все впаде", - підкреслив Грегорі Хартл з ВООЗ. "Країни, де система охорони здоров'я вже перевантажена боротьбою з такими захворюваннями, як ВІЛ / СНІД, туберкульоз і малярія, зазнають великі труднощі при зростанні захворюваності на свинячий грип", - вказують автори доповіді, висловлюючи побоювання, що в таких умовах не зможуть працювати системи електро - та водопостачання, транспорт, зв'язок і так далі. У документі детально розписані потреби 75 найбільш уразливих перед пандемією грипу країн, до числа яких входять Куба, Болівія, Північна Корея, Бангладеш та Конго.

Минулого тижня Великобританія, США і ще 7 держав обіцяли надати аналог 10% своїх запасів вакцини від свинячого грипу на боротьбу з глобальною пандемією.

Тим часом у середу з'явилися дані, що в Африці підтверджено 8187 випадків свинячого грипу, 41 людина померла.

На думку фахівців, на Захід насувається друга хвиля епідемії.

Читайте також:

Футбольна команда підхопила свинячий грип повним складом

У президента Колумбії виявлено грип A/H1N1

Створено комп’ютерну гру про "великий" свинячий грип

Україну накриє три епідемії грипу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: