Громадський штаб і самовисування: у Кремлі обговорили варіанти сценарію участі Путіна у виборах в РФ

Законодавством передбачено два варіанти висування — від політичної партії та самовисування.

У Кремлі вибрали пріоритетний сценарій висунення Володимира Путіна в президенти РФ. Найбільш вірогідний сценарій участі Володимира Путіна в президентських виборах — це самовисування.

Такий варіант в Кремлі розглядається як пріоритетний, розповіли джерела РБК.

Путін має серйозну підтримку в суспільстві, вона ширше, ніж підтримка "Єдиної Росії", і тому логічно, що президент піде на вибори не від партії, а самостійно, каже співрозмовник, близький до Кремля.

Законодавством передбачено два варіанти висування — від політичної партії самовисування. У 2000 і 2004 роках Путін йшов на вибори як самовисуванець, у 2011-му — від "Єдиної Росії".

Плюси і мінуси участі Путіна у виборах від партії, так і в якості самовисуванця обговорювалися на нарадах з експертами у внутрішньополітичному блоці Кремля. Більшість учасників обговорення схилилися до того, що самовисування — це оптимальний варіант, розповідає близьке до адміністрації президента джерело видання. В "Єдиної Росії" варіанти висунення глави держави не обговорюються, бесід з керівництвом партії на цю тему ніхто не вів, сказало виданню джерело в партії влади. Сам Путін своїх уподобань ще не висловлював, остаточне рішення про висунення на президентський пост залишається за ним, наголосив федеральний чиновник і два джерела, близьких до Кремля.

Роботу Путіна схвалює більшість громадян у всіх соціально-демографічних групах, особливо висока його підтримка серед жінок, представників середніх і вищих за доходами груп, жителів середніх, малих міст і села і прихильників "Єдиної Росії".

Також може бути створений громадський штаб, який формально буде займатися президентською кампанією, реальний же штаб — технологічний — буде працювати в адміністрації президента. Але питання про штаби Путіна і формат їх роботи не опрацьовувався, це буде вирішуватися після того, як зі сценарієм висунення визначиться президент, сказали виданню федеральний чиновник і співрозмовник, близький до Кремля.

"Путін — надпартійний президент, арбітр, що виражає інтереси носіїв різних політичних поглядів, лідер більшості. Йти самовисуванцем йому зручніше", — пояснив виданню політолог Костянтин Калачов. Подібний спосіб висування допоможе легітимізації результату і демонстрації "народної підтримки" курсу президента і "єдності нації", вважає експерт. А збір підписів на підтримку висування стане важливим мобілізуючим фактором кампанії.

Нагадаємо, що президент РФ Володимир Путін підписав поправки до закону про вибори президента і переніс їх на річницю анексії Криму.

Згідно з документом виборців будуть включати в списки для голосування за місцем перебування на підставі заяви, а відкріпні посвідчення скасовуються на виборах всіх рівнів

Залиште свій коментар