Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Цьогоріч премію отримали за боротьбу з сексуальним насильством.

Цьогоріч Нобелівську премію миру отримали двоє осіб - лікар з Демократичної Республіки Конго Деніс Муквеге та представниця етнічної меншини єзидів з Іраку Надія Мурад.

Нобелівський комітет нагородив цих людей премією за боротьбу з сексуальним насильством як зброєю, яку використовують під час військових конфліктів в різних частинах світу. 

Деніс Муквеге присвятив своє життя порятунку тих, хто постраждав від масових зґвалтувань у країні під час громадянської війни, яка забрала життя майже шести мільйонів конголезців. Він зі своєю командою працював у лікарні, відкритій у місті Букаву 2008 року. Там лікували тисячі людей, які постраждали від наруги, яка найчастіше застосовувалася в контексті тривалої війни.

Принципом життя Муквеге був слоган: "Справедливість - справа кожного". На його думку, кожен офіцер та солдат, чоловік та жінка, місцеві, національні та іноземні чиновники несли спільну відповідальність за сексуальне насильство. Муквеге присвятив життя порятунку людей та критиці місцевої влади і міжнародної спільноти, адже ті занадто мало робили для припинення насильства в Конго. 

Надія Мурад жила з родиною в селищі Кочо на півночі Іраку. Вона належить до єзидів - національної меншини регіону. 2014 року селище захопили бойовики "Ісламської держави". Вони вчиняли набіги для винищення єзидів, а жінок та дівчат, які не досягли навіть повноліття, використовували в якості сексуальних рабів. Надія була серед тих тисяч жінок, які потерпали від насильства. 

Її неодноразово ґвалтували, а в разі, якщо вона не підтримуватиме викривлену та жорстоку версію ісламу, за якою діють терористи "ІД", Надії загрожувала смерть. Наруга над жінками була систематичною і складала частину військової стратегії бойовиків. 

Проте після трьох місяців рабства жінці вдалося втекти. А 2016 року, коли їй було 23, Надія Мурад стала послом доброї волі ООН щодо осіб, які стали жертвами торгівлі людьми. 

Муквеге і Мурад отримали Нобелівську премію, бо ризикували власною безпекою заради боротьби з насильством і здобування справедливості для жертв. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції