Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Громадянська війна в молодій африканській державі поставила 11 мільйонів людей на межу голоду

Європейські країни вже перейнялися питанням Південного Судану.

У молодому Південному Судані, котрому виповнилося лише п'ять років, спалахнули заворушення. Бої точаться між лояльними до президента Сальви Кіра військовими та збройними силами, які підтримують віце-президента Ріеку Мачара, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Посадовці представляють різні етнічні групи. Сили приблизно рівні. Останні переговори зірвані обстрілом бази опозиційних сил. У відповідь війська колишнього повстанця Мачара зайшли до столиці Джуби. Уряд третій день удає, що все під контролем. "Ніхто інший тут нічого не котролює. У країни є один президет, один уряд і один народ", - твердить міністр промисловості Табан Денг.

Велика Британія закликає ООН негайно запровадити ембарго на постачання зброї до країни. До неї приєднується Франція, закидаючи південним суданцям брак політичної волі. ООН натомість евакуює всіх співробітників місії, яким не обов'язково перебувати в країні. Але без жертв не обходиться: на контрольно пропускний пункт, що під охороною китайських миротворців, нападають повстанці. Одного миротворця вбито, шестеро зазнали поранень. Китай висловлює обурення і закликає владу до дій. Влада і далі публічно демонструє, що контролює становище. "Сили повстанців напали на КПП, їх було набагато більше, ніж місцевих військових. Тож вони його захопили. Тому довелося втрутитися нашій армії. Зараз ситуація нормалізована. Місто Джуба цілком під контролем уряду республіки", - запевнив міністр інформації Південного Судану Майкл Макуей Люет.

Жертвами війни в Південному Судані стали вже десятки тисяч людей. Точну кількість жертв з'ясувати неможливо через ускладнений доступ. Лише за останні дні, за даними правозахисних організацій, загинуло до 300 мирних суданців. Через постійні сутички і погані врожїЇ 11-мільйонна країна опинился на межі голоду.

Кореспондент ТСН Яна Слєсарчук

Відео У Південному Судані поновилися збройні сутички

Залиште свій коментар

Вибір редакції