Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Група офіцерів МВС Молдови перейшла на бік нового уряду

Вони закликали колег наслідувати їхній приклад.

У Молдові група офіцерів Міністерства внутрішніх справ визнала новий уряд на чолі з Майєю Санду.

З такою заявою вони виступили ввечері 11 червня, передає Укрінформ.

Глава Національної слідчої інспекції Генерального інспекторату поліції Анатолій Маковей закликав колег наслідувати приклад офіцерів і, таким чином, уникнути зіткнень, заворушень чи конфліктів у країні.

"Ми звертаємося до всіх людей, які сьогодні змушені виконувати незаконні накази, виконувати брудну роботу, бути з нами. Я ветеран війни, працюю в системі МВС багато років і знаю, що вас багато, що ви - гідні. Будьте гідні даної присяги", - заявив він.

Підполковник Юріє Кашку таке саме звернення проголосив у бік співробітників загону спеціального призначення "Фулджер".

Офіцери заявили, що розчаровані тим, що відбувається в країні, тому вони підтримали парламент і новий уряд Молдови.

Нагадаємо, ситуація в Молдові погіршилася 8 червня – саме тоді спливав строк для формування уряду. В останній момент депутати домовилися про коаліцію, призначили спікера і прем'єра, але Конституційний суд Молдови визнав недійсним новий уряд та відсторонив чинного президента Ігоря Додона від влади. Виконувачем обов'язків президента став колишній прем'єр-міністр Павел Філіп. Політик одразу оголосив про розпуск парламенту та призначив перевибори.

Однак парламент Молдови визнав незаконними всі рішення Конституційного суду і оголосив поза законом уряд Філіпа і Демократичну партію, головою парламентської фракції якої він є.

9 червня Європейський Союз визнав законним новий уряд Молдови та висловив готовність до співпраці з ним.

ВідеоВідставка президента, розпуск парламенту і перевибори: політичне загострення у Молдові

Служба безпеки України посилює контроль на кордоні з країною, щоб не допустити проїзд через Україну радикально налаштованих громадян Росії. Київ вважає, що нестабільну політичну ситуацію у сусідів спричинили проросійські сили. Конституційний суд Молдови новий уряд визнав недійсним та відсторонив чинного президента Ігоря Додона від влади.    

Відставка президента, розпуск парламенту і перевибори: політичне загострення у Молдові

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції