Грузинська "більшість" розкололася

Депутат від пропрезидентської "більшості" Грузії закликає задовольнити вимоги опозиції.

Депутат від пропрезидентської "більшості" Грузії Гугулі Маградзе обнародувала звернення до найвищого законодавчого органу країни про призначення парламентських виборів на весну 2008 року, як того вимагає мітингуюча опозиція.

Будівля парламенту Грузії
AFP
Маградзе звернулася до найвищого законодавчого органу країни з проханням призначити парламентські вибори на весну 2008 року
"Я звертаюся до парламентської "більшості". Заради розрядки напруженості, збереження легітимності президента, що входить в інтереси держави, не залишайте президента одного разом зі своїм оточенням, яке штовхає його на конфронтацію. Не ставте президента в безвихідь і підтримайте ідею проведення виборів у конституційні строки," - сказала вона.

Маградзе, близька подруга матері президента Грузії Михайла Саакашвілі, вважається впливовою фігурою в парламенті.

За словами депутата, керівництво демократичної держави зобов'язане прислухатися до думки народу й вирішити питання в рамках справедливості та закону, тим більше що проведення виборів навесні наступного року, за її словами, є цілком конституційною вимогою.

"Нас, депутатів парламенту, обирали на чотири роки, а президента - на п'ять років. Жодна демократична держава не має права продовжувати мандат парламенту. Думаю, вимога проведення парламентських виборів навесні цілком справедлива," - сказала вона.

Гугулі Маградзе (Фото: georgia.usembassy.gov)
Гугулі Маградзе - близька подруга матері президента Саакашвілі (Фото: georgia.usembassy.gov)
Маградзе висловила упевненість, що мітингувальники проявлять розсудливість і після того, як "сьогодні парламент виправить помилку про терміни виборів, народ зніме вимогу, яка, окрім напруженості, нічого не принесе країні".

Минулої суботи лідери об'єднаної опозиції Грузії до чотирьох вимог додали ще одну - відставка президента Саакашвілі.

Лідери опозиції виступають за повернення дати проведення парламентських виборів у конституційні терміни, тобто навесні 2008 року. У грудні 2006 року парламент прийняв поправку до конституції, згідно з якою вибори переносилися на осінь наступного року.

Як аргументи на користь цього рішення називалися найважливіші події для Грузії: саміт НАТО в Бухаресті, де розв'язується питання отримання статусу країни-кандидата альянсу, президентські вибори в Росії та визнання ООН незалежності Косово, після чого, на думку грузинських властей, Росія визнає незалежність Абхазії та Південної Осетії.

Керівництво Грузії вважає, що під час передвиборної кампанії вищезазначені питання можуть стати предметом хворих політичних спекуляцій усередині країни.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: