"Грузинська мрія" отримала конституційну більшість у парламенті

Парламент Грузії складається з 150 депутатів, яких обирають на чотири роки.

Партія "Грузинська мрія" перемагає у другому турі парламентських виборів у Грузії у 48 з 50 одномандатних округів і набирає необхідну кількість місць для здобуття конституційної більшості.

Про це пише РИА Новости..

Другий тур виборів до парламенту Грузії в одномандатних округах відбувся в неділю.

Парламент Грузії складається з 150 депутатів, яких обирають на чотири роки. Перший тур відбувся 8 жовтня за змішаною виборчою системою: 77 обиралися за партійними списками (за пропорційною системою), ще 73 депутата — по одномандатних округах (за мажоритарною системою). Партія, що набрала більшість, представляє кандидатуру прем'єра, який потім формує уряд.

За підсумками першого туру 5-відсотковий бар'єр для проходження в парламент подолали "Грузинська мрія", яка набрала 48,68% і отримала 44 мандати, "Єдиний національний рух" (27,11% і 27 мандатів) та "Альянс патріотів" (5,01% і шість мандатів). З 73 одномандатних округів у 23 округах в першому турі перемогу здобули кандидати від "Грузинської мрії", отже, партія вже набрала 67 місць, для більшості в парламенті їй було необхідно отримати ще дев'ять, а для конституційної більшості необхідно мати в законодавчому органі мінімум 113 депутатів.

Нагадаємо, що в Молдові 13 листопада відбудеться другий тур президентських виборів.

У другому турі візьмуть участь двоє кандидатів, що набрали найкращі результати за підсумками першого туру. Це проросійський кандидат Ігор Додон і представник правої опозиції Майя Санду.

Після підрахунку 96,64% бюлетенів Додон набрав 49,12% голосів, а Санду — 37,6%. За даними ЦВК, явка склала близько 49% виборців — 1433 тисячі осіб.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: