Грузинська опозиція хоче об'єднатися з Осетією та Абхазією

Опозиціонери, що проводять мітинг за відставку президента, заявили про бажання об'єднати Грузію та простягнути абхазам і осетинам руку дружби.

Іраклій Аласанія
civil.ge
Іраклій Аласанія
Головна мета грузинської опозиції - реальне об'єднання країни.

Про це заявив лідер "Альянсу для Грузії", колишній посол Грузії в ООН Іраклій Аласанія в ході масової акції протесту перед будівлею парламенту Грузії. Її учасники вимагають відставки президента Грузії Михайла Саакашвілі.

"Наша головна мета - реальне об'єднання країни. Я хочу звернутися до наших братів абхазів та осетинів, сказати їм, що сьогодні вся Грузія протягує їм руку дружби і всі проблеми, які є між нами, будуть вирішені шляхом переговорів і відновленням довіри", - заявив Аласанія.
За його словами, сьогодні весь народ вимагає одного - зміни керівництва мирним шляхом.

"Сьогодні весь народ вимагає одного, і це - мирна зміна керівництва, зміна влади конституційним шляхом, а не революцією і насильством. Сьогодні ми ставимо цю умову перед всією країною", - заявив він.

"Ми тут зібралися з однією метою - показати керівництву і всім, що ми одностайні. Свого часу народ виразив довіру Саакашвілі, але що він зробив для об'єднання країни, як виправдав цю довіру? І сьогодні суспільство об'єдналося з однією метою - змінити керівництво. Наша загальна мета в тому, щоб мирно, без агресії, закликаючи до єдності, а не образ, почати в країні зміни. Тому ми зібралися разом, щоб разом змінити існуючий стан речей", - заявив він.

Аласанія помітив, що сьогодні весь світ дивиться на Грузію - "як її друзі, так і супротивники".

"Я хочу сказати супротивникам, що може сьогодні у нас є багато питань один до одного про те, хто повинен очолити Грузію. Але питання про те, що ця країна повинна бути вільною і демократичною, не обговорюється. У цьому ми єдині і все хай знають, що ми цим не поступимося", - сказав він.

"Доброзичливцям хочу сказати, що Грузія разом з вами продовжить шлях до свободи і демократії, але ви в першу чергу повинні поважати волю народу. Велике спасибі світовій спільноті і зарубіжним ЗМІ - вони сьогодні разом з нами. Хочу сказати їм - сьогодні ми тут реально проводимо всенародний референдум з питання відношення мешканців країни до існуючої влади. Цією акцією завершений плебісцит", - заявив Аласанія.

Опозиція Грузії оголосила про початок проведення 9 квітня довгострокової акції протесту з вимогою відставки президента Грузії Михайла Саакашвілі. Численний натовп, що зібрався під будівлею парламенту, скандує: "Йди!".

За оцінкою журналістів, на проспекті Руставелі зібралося до 100 тисяч людей.

Лідери опозиції відзначають, що мітинги носитимуть виключно мирний характер.

Про підтримку акції протесту оголосили Сполучені Штати. "Мирні протести складають важливу частину будь-якої демократії", - повідомив офіційний представник Державного департаменту США Роберт Вуд.

Читайте також:

Сто тисяч опозиціонерів пікетують грузинський парламент

У Тбілісі опозиціонери закидали резиденцію Саакашвілі морквою

Бурджанадзе: для Саакашвілі настав час піти

США підтримали акції протесту грузинської опозиції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: