Грузинська опозиція поскаржилася ЄС на терор Саакашвілі

Опозиціонери розповіли спецпредставникові ЄС про незаконні арешти своїх прибічників та розгром "міста кліток".

Представники позапарламентської опозиції Грузії провели зустріч зі спецпредставником ЄС на Південному Кавказі Пітером Семнебі.

Як заявила після закінчення зустрічі лідер партії "Демократичний рух - єдина Грузія" Ніно Бурджанадзе, лідери опозиції повідомили представника ЄС про факти терору, тиск і незаконних арештах своїх прибічників за останній час.

"Ми звернулися до наших друзів дипломатам, щоб зупинити терор влади Саакашвілі", - відзначила Бурджанадзе. Лідер партії "Дорога Грузії"

Саломе Зурабішвілі відзначила, що вона попросила Семнебі посприяти в розгляді владою Грузії її готовності зайняти посаду заступника глави МВС (раніше з цією пропозицією до опозиції звернувся президент Грузії, крім того Саакашвілі, запропонував ряд інших постів, у тому числі заступника прокурора Грузії).

Зурабішвілі заявляє, що вона готова зайняти цю посаду, щоб займатися розслідуванням справ відносно прибічників опозиції.

Крім того, опозиція повідомила, що в Тбілісі в ніч на 18 червня було побито декількох її активістів , які ночували в так званих "камерах протесту" біля будівлі уряду.

За словами представника опозиційної Консервативної партії Бідзін Гуджабідзе, протестувальники постраждали в результаті нападу невідомих, які стали громити встановлені опозицією клітки. В розгромі брали участь люди в масках, озброєні ножами і палицями, а також поліцейські. Нападники загрузили камери на вантажівку і відвезли їх в невідомому напрямі.

Постраждалі були доставлені в лікарню. Чи почала поліція розгляд у зв'язку з цим інцидентом, невідомо. Гуджабідзе повідомив лише, що "поліція визнала побитих опозиціонерів потерпілими".

За даними організаторів антипрезидентських акцій, які проходять в Тбілісі вже більше двох місяців, від нападів з боку невідомих осіб постраждали більше 100 людей. Опозиція вважає, що за цими інцидентами стоять грузинські силові структури.

В останні дні мішенню нападників сталі "камери протесту" - клітки, встановлені опозицією в центрі міста, вони символізують "поліцейську державу".

15 червня невідомі зробили два таких напади, розгромивши декілька десятків кліток. До середини червня більшість кліток, встановлених опозицією на проспекті Руставелі, були прибрані.

Тим часом 17 червня стало відомо, що поліція зупинила роботу підприємства "Макс-арт", на якому вироблялися згадані клітки (металеві каркаси, обтягнуті сіткою). Опозиція вже пообіцяла налагодити виробництво в іншому місці.

Відзначимо, що уряд і парламент Грузії раніше відмовилися від роботи в Тбілісі через акції протесту (міністри і депутати проводили виїзні засідання в регіонах, щоб не провокувати зіткнень з мітингувальниками),проте з 12 червня вони відновили засідання в столиці.

Раніше представники опозиції заявляли, що відмова чиновників від роботи в Тбілісі свідчить про успіх "майдану", який нібито "паралізував" роботу керівництва країни.

Акції протесту в Тбілісі, учасники яких вимагають відставки президента Михайла Саакашвілі, проходять з 9 квітня. Результатів вони досі не принесли: президент як і раніше відмовляється достроково залишати свою посаду.

Читайте також:

Поліція розігнала акцію протесту опозиції в центрі Тбілісі

У Тбілісі розгромили наметове містечко опозиції

Під час зіткнень з поліцією в Тбілісі постраждали 15 опозиціонерів

Грузія завершила процес виходу з СНД

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: