Грузинська опозиція стягує сили

Кількість учасників мітингу опозиції в Тбілісі, що почався на півдоби раніше запланованого строку, швидко зростає.

На проспекті Руставелі перед будівлею парламенту Грузії стихійно, набагато раніше запланованого часу почався мітинг опозиції. Пряму трансляцію мітингу веде телекомпанія "Імеді".

Акція опозиції мала початись у п'ятницю о 14 годин за місцевим часом. Проте у четвер увечері перед парламентом зібралися декілька сотень людей.

"Незважаючи на те, що акція призначена на завтра, заряд енергії та бажання брати участь в акції було настільки великим, що ми не змогли стримати людей і вирішили приїхати сьогодні," - сказав журналістам член Лейбористської партії Георгій Гугава.

За його словами, прибулі учасники акції проведуть ніч перед будівлею парламенту.

Зараз кількість учасників акції швидко збільшується - коло парламенту вже декілька тисяч людей, і люди продовжують прибувати, передає кореспондент агентства "Новости-Грузия" з місця подій.

У ці хвилини по проспекту рухається колона людей з Імеретії. Вони несуть транспаранти "Ми не боїмося".

У Тбілісі вже прибули прихильники опозиційних партій з Аджарії, Мцхета-Мтіанеті, Кахетії.

Головний проспект Грузії перекритий патрульною поліцією, яка не пропускає автомашини. Руставелі заповнюється учасниками мітингу опозиції з регіонів країни.

Лідери опозиційних партій Грузії особисто беруть участь у супроводі колон автомашин.

Ситуація на проспекті спокійна. Наряди патрульної поліції чергують на перекритій для автотранспорту території.

Головна вимога опозиції - проведення дострокових парламентських виборів у квітні 2008 року.

Опозиція розраховує, що 2 листопада перед будівлею парламенту Грузії збереться не менше 100 тисяч чоловік.

Мітинг опозиції у Тбілісі
news.yahoo.com
Ситуація на проспекті Руставелі спокійна. На вулицях столиці, як завжди, періодично з'являються патрулі поліції, які стежать за порядком
До складу об'єднаної грузинської опозиції входять декілька крупних опозиційних партій країни та нечисленні політичні рухи. Серед них Республіканська (лідер Давид Усупашвілі) і Лейбористська партії (Шалва Нателашвілі), рухи "Свобода" (Костянтин Гамсахурдія), "Національний фронт" (Каха Шартава), "Картулі дасі" (Джонді Багатурія), Партія народу (Коба Давіташвілі), "Путь Грузії" (Саломе Зурабішвілі), "Ми самі" (Паата Давітая), Консервативна партія (Звіад Дзідзігурі), рух "За єдину Грузію" (Костянтин Гунцадзе).


Напередодні мітингу опозиції невідомі розкидають цвяхи на дорогах, що ведуть в Тбілісі, заявляють опозиціонери.

Цвяхи та шурупи, зібрані на автотрасі Батумі-Тбілісі, продемонстрував в ефірі телекомпанії "Імеді" лідер опозиційної партії "Свобода" Костянтин Гамсахурдіа, що прямує в грузинську столицю на масовий мітинг супротивників президента Михаїла Саакашвілі.

За його словами, по дорогах, що ведуть у столицю, роз'їжджають автомобілі без номерів, пасажири яких кидають предмети, що колють, під колеса машин, що прямують на акцію. Опозиціонер стверджує, що це не єдиний спосіб, яким грузинські власті намагаються зірвати мітинг.

Так, патрульна поліція, заявив він, на кожному кілометрі зупиняла автобуси та маршрутні таксі з метою перевірки документів. Під різними приводами (схожий автомобіль знаходиться в розшуку, зовнішність водія і фото на його посвідченні водія не схожі і так далі) машини відвезли на штрафні майданчики, сказав Гамсахурдіа. А в деяких машин, відзначає він, під час перевірки невідомі порізали ножем колеса.

"Незважаючи на чинені властями перешкоди, кожен охочий зможе дістатися проспекту Руставелі, щоб висловити свій протест проти антинародної політики, яку проводить уряд," - сказав Гамсахурдіа.

Намічена на п'ятницю акція об'єднаної опозиції пройде під гаслом "Грузія без президента!". Основною вимогою протестувальників стане проведення парламентських виборів у конституційні строки - в квітні 2008 року, а не восени, як це передбачено поправками, внесеними в Конституцію Грузії наприкінці минулого року, а також звільнення всіх політв'язнів. Опозиція розраховує, що на мітинг прийдуть десятки тисяч чоловік і це стане найбільшою акцією протесту супротивників Саакашвілі.

Георгій Гугава
news.yahoo.com
Гугава заявив, що заряд енергії та бажання брати участь в акції було настільки великим, що стримати людей було неможливо, тому опозиціонери вирішили приїхати сьогодні
Також повідомляється, що в школах Тбілісі, які розташовані в центральній частині міста, заняття 2 листопада не відбудуться у зв'язку з проведенням перед будівлею парламенту країни на проспекті Руставелі масової акції протесту. Про це повідомило у четвер увечері міністерство освіти.

У четвер керівники шкіл ходили по класах і рекомендували учням не приходити у п'ятницю до школи, розповіли РІА "Новости" батьки дітей.

"Дорогі діти! Завтра можете не приходити до школи, і ми це не вважатимемо прогулом. Якщо все ясно, сидіть удома й не висовуйтеся на вулицю," - звернувся до учнів завуч школи, розташованої на вулиці Асатіані.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: