Грузинська опозиція виведе на мітинги за відставку Саакашвілі 150 тисяч людей

У столиці країни починається мирний мітинг опозиції. Протестувальники мають на меті домогтися відставки президента Саакашвілі. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

У Тбілісі розпочинається довгостроковий мітинг опозиції з вимогою відставки президента Грузії Михайла Саакашвілі.

Акція організована провідними опозиційними організаціями, які вважають, що "Саакашвілі не виправдав надій населення, своєю політикою завів країну в безвихідь, і щодня його перебування у влади створює Грузії нові проблеми".

Організатори акції чекають, що у мітингу, який відбудеться 9 квітня, візьмуть участь 150 тисяч людей - мешканців Тбілісі та інших міст країни. Лідери опозиції відзначають, що мітинги носитимуть виключно мирний характер.

Як заявила колишній міністр закордонних справ Грузії Саломе Зурабішвілі, яка очолює опозиційну партію "Шлях Грузії", "мирні акції опозиції продовжуватимуться доти, доки не буде досягнута головна мета - відставка президента".

"Думаю, що найпізніше до 26 травня наша мета буде досягнута, і акції завершаться", - відзначила вона. В той же час частина опозиціонерів не виключає, що для досягнення цієї мети не знадобиться стільки часу.

Саакашвілі, у свою чергу, повідомив, що не має наміру йти у відставку до закінчення терміну своїх повноважень на початку 2013 року. Як заявляє керівництво країни, "питання про відставку президента Грузії - країни з населенням в 4,5 млн. людей - не можуть і не повинні вирішувати 150 тис учасників мітингу".

Влада запевняє, що не "має наміру використовувати силу проти учасників мітингу, не перешкоджатиме мирному проведенню акцій, але і не допустить їх виходу за конституційні рамки".

В останні дні представники влади неодноразово пропонували радикальній опозиції "діалог зі всіх важливих питань, окрім відставки президента". Опозиція ж відповідає, що "діалог з владою можливий тільки з одного питання - методів і форм відставки Саакашвілі".

Нагадаємо, нещодавно у справі про незаконне зберігання і придбання зброї в Грузії було затримано десять опозиціонерів, при обшуках у них було вилучено вогнепальну зброю.

Один з активістів опозиційної партії Ніно Бурджанадзе, Георгій Церцвадзе, визнав свою провину. Ще двох грузинських опозиціонерів сьогодні засудили до попереднього двохмісячного ув’язнення за "спробу державного перевороту і тероризм". Затримані не визнали своєї провини.

Читайте також:

З Латвії вислали російського дипломата, який "планував замах на Саакашвілі"

В центрі Москви портрет Ющенка закидали черевиками

Саакашвілі переселив поліцію Грузії в прозору скляну будівлю

Грузинський опозиціонер зізнався в незаконному придбанні зброї

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: