Грузинська опозиція знову мітингує

Об'єднана грузинська опозиція сьогодні відновила мітинг перед будівлею парламенту Грузії на проспекті Руставелі.

Об'єднана грузинська опозиція в понеділок відновила мітинг перед будівлею парламенту Грузії на проспекті Руставелі, передає агенція "РИА Новости".

Тут зібралося до трьох тисяч людей. Проспект Руставелі частково перекрито для транспорту. Трохи далі від будівлі парламенту рух транспорту відновили. На місці мітингу чергує патрульна поліція.

Один із лідерів опозиції Іраклій Мелашвілі повідомив мітингувальникам, що в місті Озургеті (західна Грузія) поліція розігнала прихильників опозиції, яка проводила акцію на підтримку висунутих вимог. Проте офіційного підтвердження інформації про розгін акції в Озургеті поки що немає.

Наразі прихильники грузинської опозиції оточують будівлю парламенту живим ланцюгом.

Колишній держміністр Грузії Григорій Хаїндрава заявив, що опозиція вже в перший день акції, 2 листопада, могла цілковито блокувати будівлі парламенту та Державної канцелярії. "Але ми цього не зробили, і не припустимо. Ми не хочемо зміни влади силовим шляхом. Ми добиваємося зміни влади мирним, цивілізованим, конституційним шляхом виборів", - заявив Хаїндрава.

Опозиція розробляє нові форми висловлення протесту. Вранці перед рядом будівель, де розташовані міністерства, пікетники організували так звані "коридори ганьби", через які довелося проходити урядовцям.

Двоє представників опозиції - депутат Льован Гачечиладзе та лідер руху "Ми самі" Паата Давітая оголосили, що починають безстрокове голодування.

Опозиція висуває п'ять вимог - це відставка президента Михайла Саакашвілі, проведення парламентських виборів у квітні 2008 року, зміна принципу проведення мажоритарних виборів, зміна принципу комплектації виборчих комісій і звільнення "політв’язнів", які, як стверджує опозиція, є в грузинських в'язницях.

Напередодні президент Грузії виступив в ефірі грузинського телебачення, давши зрозуміти, що не має наміру йти у відставку й відхилив другу основну вимогу опозиції - про проведення виборів навесні наступного року.
Тим часом спікер парламенту Грузії Ніно Бурджанадзе після зустрічі з опозицією заявила про готовність "перенести процеси з мітингу на вулиці в режим політичного діалогу".

"Наразі завершилася моя зустріч з керівниками фракцій опозиційних партій, яка була вельми конструктивною. Сподіваюся, що за цією зустріччю послідують конструктивні результати й діалог триватиме", - сказала Бурджанадзе на бюро парламенту в понеділок.

За словами спікера, звинувачення опозиції, що влада нібито не має діалогу з народом, не є правдивими.

"Ми завжди уважно прислухаємося до думки народу. Можливо, ми не завжди можемо розділити той чи той погляд, але ігнорувати ці міркування не маємо наміру", - сказала Бурджанадзе.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: